کشش میلگرد روغنی

موضوع کشش میلگرد یکی از داغ ترین مباحث روز صنایع فلزی است. در مطلب پیش رو به فرآیند کشش میلگرد روغنی خواهیم پرداخت. در صنعت ساخت هر چیزی ممکن است به شیوه های گوناگون صورت گیرد. در این مقاله که قرار است در مورد کشش میلگرد روغنی صحبت کنیم، میخواهیم که در مورد کشش میلگرد به روش سرد صحبت کنیم. کشش میلگرد به روش سرد یکی از محبوب ترین روش هایی است که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد. در مقابل کشش میلگرد با روش گرم را داریم که میلگرد، تحت حرارت بسیار بالایی، فرآیند کشش را تجربه می کند. در این مطلب به این نوع کشش میلگرد کاری نداریم. ما به عنوان یک تولید کننده که میلگرد ترانس را به روش سرد میکِشد، به صورت تخصصی به توضیح روش سرد خواهیم پرداخت.

شما به عنوان خواننده این مطلب، احتمالاً یک صنعتگر هستید و دنبال‌کردن مراحل ساخت یک محصول، برای شما جذاب خواهد بود. پس این مطلب را تا انتها دنبال کرده و نظرات خود را در مورد کشش میلگرد روغنی، از طریق قسمت نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

اولین بخش تولید کشش میلگرد روغنی

نخستین عملیاتی که برای ساخت میلگرد کششی انجام میشود، مربوط به مرحله اسید شویی است. در این مرحله میلگردهای خام پس از ورود به کارخانه وارد استخر اسید می شوند. این مرحله باعث می شود که تمام آلودگی ها و پلیسه های سطح میلگردها زدوده شوند. اهمیت این قسمت به این دلیل بالاست که اگر مرحله اسید شویی در ابتدای کار انجام نشود، ممکن است در طی مراحل کشش، سطح میلگرد ها پوست پوست شوند و نتیجه دلخواه را به دست نیاوریم. از این جهت مرحله اسید شویی بسیار حائز اهمیت است. پس از مرحله اسید شویی بایستی به فکر کشیدن میلگرد تا باشیم. اما کشیدن میلگردها مقدماتی دارد که در بخش بعد مقاله کشش میلگرد روغنی به آن خواهیم پرداخت.

کشش میلگرد روغنی
کشش میلگرد روغنی

 دومین بخش تولید کشش میلگرد روغنی

در این بخش قرار است به مقدمات عملیات کشش بپردازیم. برای این کار بایستی عملیات سرتراشی را شروع کنیم. در عملیات سر تراشی دو سر میلگرد ها به اندازه مورد نظر تراشیده می شوند تا از داخل دوزه دستگاه کشش میلگرد عبور کنند. همچنین میلگردهای کشیده شده پس از کشش به ضخامت مورد نظر برسند. از این رو بایستی به دقت عملیات سرتراشی انجام شود. میلگردهای ترانس این قابلیت را دارند که به صورت دهم دار و صدم دار کشیده شوند. یعنی دقت کشش آنها بر حسب میلیمتر یک صدم و یا یک دهم باشد. از این رو دقت این مرحله نیز بسیار حائز اهمیت است و بایستی با بالاترین دقت اجرا شود.

سومین بخش کشش میلگرد روغنی

پس از سر تراشی، وارد بحث کشش می شویم. در هنگام کشش، میلگردها روغن کاری می شوند. این مرحله دقیقا مرحله ای است که باعث می‌شود که میلگردهای روغنی با این نام، نامگذاری شوند. در حقیقت پس از این مرحله برخی از میلگرد ها برای جلا دادن به مرحله پولیش کاری وارد می شوند. اما برخی از  میلگرد ها نیز پس از طی مرحله تابگیری، بارگیری می شوند. به همین دلیل به آنها میلگرد های روغنی می گویند. در ادامه مقاله کشش میلگرد روغنی بحث قیمت گذاری این میلگردها خواهیم پرداخت.

 چه تفاوتی میان قیمت میلگرد های ترانس جلا داده‌شده و میلگرد های روغنی، وجود دارد؟

 بدیهی است که میزان اجرت کشش میلگرد های ترانس جلا داده‌شده با میلگرد های روغنی متفاوت است. با توجه به میزان کار صورت گرفته روی میلگردهای ترانس جلا داده شده، بدیهی است که نرخ قیمتی آن ها چه در بحث اجرت کشش و چه در بحث فروش میلگرد سایز شده، با میلگرد های روغنی تفاوت قیمتی وجود داشته باشد. معمولاً میلگردهای روغنی را در صنایع برای استفاده های داخلی مورد بهره برداری قرار میگیرند. و این در حالی است که میلگردهای جلا داده شده و یا حتی میلگردهای دو پولیش را برای استفاده های روکار مناسب می دانند. از این حیث در صورتی که نیاز به ظاهر شکیل میلگردهای ترانس جلا داده‌شده ندارید، استفاده از میلگرد های کششی روغنی ترانس، گزینه مناسب تری به لحاظ اقتصادی است.

 شما نیز باید به این نکته توجه داشته باشید که اساساً  میلگرد های کششی را به دو روش تهیه می‌کنند. روش اول خرید آماده میلگردها از کارخانجات تولید میلگرد کششی است. روش دوم خرید میلگردهای کششی تهیه میلگردهای خام و دریافت خدمات کشش از یک کارخانه تولید میلگرد کششی است. بدیهی است که با توجه به نوسانات بازار فلزات استعلام قیمت میلگرد های کششی آماده به صورت لحظه‌ای بوده و بایستی از طریق مراکز فروش و یا کارخانجات تولیدی این نوع میلگردها صورت پذیرد. این در حالی است که نرخ اجرت کشش معمولاً در وبسایت تولید کنندگان ثبت و منتشر شده است. شما می توانید با در نظر گرفتن هزینه های مختلف اعم از خرید میلگرد خام، هزینه‌های حمل و نقل و نرخ اجرت کشش، بهترین انتخاب را داشته باشید.

کشش میلگرد روغنی
کشش میلگرد روغنی

 گروه صنعتی آتروپات

 گروه صنعتی آتروپات تولید‌کننده میلگرد های ترانس، سالیان سال است که در این عرصه فعال بوده و با حضور پررنگ خود در بازار توانسته است بخش مهمی از سهم بازار را به خود اختصاص دهد. همکاری با عمده فروشندگان بازارهای محلی میلگردهای ترانس، مانند آهن مکان و شادآباد تنها بخشی از افتخارات این واحد تولیدی است. گروه صنعتی آتروپات توانسته است با اعتبار و اعتماد سازی که در این سال ها به دست آورده است بتواند معتمد بخش مهمی از غول‌های صنعتی کشورمان شود. به همین علت کارخانجات معتبری چون تولید کنندگان خودرو و یا تولید کنندگان مهمات، این گروه صنعتی را برای همکاری انتخاب نموده اند. شما نیز برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط همکاری با ما میتوانید از قسمت تماس با ما با این واحد تولیدی در تماس باشید. از اینکه تا انتهای مقاله کشش میلگرد روغنی همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • تیر 21, 1400
  • 496 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ