خدمات کشش میلگرد

میلگرد ترانس چیست؟

میلگرد ترانس ، میلگرد صاف و صیقل داده شده ای است که در صنایع مختلف که حساسیت کار و زیبایی اهمیت زیادی دارد؛ مورد استفاده قرار میگیرد. این میلگردها را توسط فرآیند کشش میلگرد  تهیه و تولید می کنند که طی آن شاهد تغییر خواص فیزیکی میلگرد نیز خواهیم بود.

میلگرد های استاندارد پس از کشش خواص جدیدی پیدا میکنند که عبارتند از :

میلگرد ترانس

 1. سطح آنها صاف و صیقلی شده و ظاهر زیباتری برای استفاده در صنایع حساس خواهند داشت.
 2. با توجه به این که این میلگردها تحت فشار سرد کشیده میشوند، جنس آنها نیز فشرده تر و در نهایت سخت تر و ترد تر میگردد. البته این خاصیت، بسیار به مواد اولیه بستگی دارد. برای مثال اگر از میلگرد اصفهان جهت تولید استفاده شود، با توجه به اینکه میلگرد اصفهان خود دارای جنس نرمی می باشد، ترانس تولید شده نیز به نسبت نرم تر خواهد بود.
 3. شما میتوانید سایزهای غیر استاندارد دلخواهی را برای میلگرد ترانس سفارش دهید. حتی سایزهای دهم دار و صدم دار نیز با دقت بالا قابل تولید است. برای مثال فرض کنید برای شفت یک موتور نیاز به میلگردی با سایز 12.8 دارید. با توجه به اینکه در سایزهای استاندارد این کالا قابل عرضه نیست، مجبورید از سایز 14 این سایز را بکشید و تولید نمایید.
 4. دقت بالا در تولید یکی دیگر از مزایای میلگرد ترانس است به طوری که شما می توانید سایز های صدم دار با دقت بالا سفارش دهید.

مواد اولیه میلگرد ترانس چیست ؟

مواد اولیه میلگرد ترانس و یا فرآیند کشش میلگرد، همان میلگردهای صاف و استانداردی هستند که توسط صنایع فولاد سازی در کشور تولید میگردند. همانطور که میدانید میلگردهای صنعتی و صاف فولادی توسط شرکت های متعددی در سایزهای استاندارد در کشور تولید می شوند. از معروف ترین شرکت هایی که میلگرد صاف تولید میکنند میتوان از ذوب آهن اصفهان، شرکت فولاد بافق یزد، کویر کاشان و فولاد کویر قزوین و … را نام برد.

میلگردهایی که توسط این شرکت ها تولید میگردند دارای سطح کدر و با آلیازهای استاندارد زیر تولید میشوند:

 • آلیاژ st37
 • ck15
 • ck45
 • mo 40

میلگرد صاف همچنین این میلگردها دارای سایزهای استاندارد مانند 8 و 12 و 16 و 18 و 20 و … هستند.  در شکل بالا نمونه ای از این تولیدات را مشاهده میکنید.  شرکت های فولاد سازی معمولا این میلگردها را در بسته بندی های 2 الی 3 تنی که بندیل نامیده میشود عرضه میکنند. حال این میلگردهای صاف و زمخت به عنوان ماده اولیه میلگردهای ترانس استفاده میگردند که به طور کلی ظاهر و خاصیت آن را عوض کرده و نیاز صنایع مختلف را پوشش میدهند. در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

مراحل ساخت

میلگرد ترانس را از میلگردهای صاف استاندارد و با استفاده از فرآیندی که آن را کشش میلگرد سرد، می نامند تولید میکنند. این میلگردهای خوش تراش و صیقلی را طی مراحل زیر تولید میکنند:

 • ابتدا میلگرد صاف را توسط اسیدشویی تمیز و عاری از هرگونه زنگ آهن و آلودگیهای سطح میلگرد نموده که در بعضی از روشها این مرحله، توسط نوعی پودر مخصوص این کار انجام میشود.
 • فرض کنید میخواهیم از میلگرد استاندارد 24، سایز23 را تولید کنیم. در اینصورت توسط دستگاه تراش کوچکی، سر میلگرد را به طول 10 سانتیمتر و ضخامت 1 میلیمتر تراش میدهیم تا سر میلگرد از دوزه کشش میلگرد عبور کرده و به فک های نگه دارنده آن، برسند.
 • میلگردهای شسته شده و تراش خورده را توسط دستگاه اصلی کشش که در دهانه آن یک دوزه با سایز دلخواه است، کشیده میشوند. در واقع این دستگاه با فشار بسیار زیادی که توسط موتور و گیربکس تولید میگردد، میلگرد سایز بزرگتر را از درون دوزه سایز کوچک تر میکِشد تا به سایز دلخواه برسد.
 • پس از کشش میلگرد، معمولا میلگردها تاب بر میدارند. برای صاف کردن این میلگردهای تاب برداشته، نیاز به یک دستگاه تابگیر و یا میلگرد صاف کن داریم که خروجی آن میلگردهای صاف و صیقلی مانند سوزن است.
 • اکنون محصول آماده عرضه است ولی توجه داشته باشید چند مرحله پس از این نیز با توجه به سفارش مشتری میتواند به فرآیند تولید اضافه شود مانند: پولیش خوردن میلگرد و یا سنگ خوردن آن که سطح آن را بیش از پیش صاف کند.
میلگرد ترانس
ترانس

نحوه تهیه و خرید میلگرد ترانس در ایران

یکی از روشهای شناخته شده این است که شما به بازار آهن مراجعه نموده و از فروشندگان میلگرد که در آنجا غرفه و مغازه دارند، اقدام به خرید نمایید. توجه نمایید که این فروشندگان اکثرا تولید کننده نیستند و کالای خود را از تولیدکنندگان مختلف خریداری میکنند. حال چگونه میتوان به تولیدکنندگان این محصولات رسید؟

امروزه با توجه به گسترش پلتفرم های دیجیتال و شبکه های مجازی، کم کم دست دلالان و  واسطه هایی که خود باعث تشنج و التهاب در بازار هستند کوتاه شده است.  شما به راحتی میتوانید از طریق فضای مجازی به تولیدکنندگان رسیده و حتی خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.  گروه صنعتی آتروپات یکی از پیشتازان این صنعت در محیط آنلاین است.

گروه صنعتی آتروپات؛ یکی از بزرگترین تولید کنندگان میلگرد کششی در کشور

گروه صنعتی آتروپات به عنوان یکی از قدیمی ترین مجموعه های صنعتی تولید کننده میلگرد ترانس در ایران و تهران، همواره کوشیده است تا بهترین کیفیت را در کنار مناسب ترین قیمت برای اجرت کشش انواع میلگرد، عرضه نماید. ما با افتتاح فروشگاه اینترنتی خود با هدف حذف دلالان و واسطه فروش ها، در این بازار تلاش میکنیم سهم کوچکی در افزایش رونق تولید ملی داشته باشیم. شما میتوانید از طرق ارتباطی که در اینجا ذکر شده با ما تماس گرفته و استعلام قیمت نمایید.

توجه داشته باشید که قیمت های ما با توجه به حذف واسطه های تولید، پایین تر از بازار بوده و سفارشات شما را به سراسر کشور ارسال می کنیم. 

 • مدیر سایت
 • آذر 1, 1399
 • 3029 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ