کشش سرد میلگرد ترانس

همواره روش تولید بسیاری از محصولات برای کاربران، به خصوص کاربران دست به آچار حائز اهمیت بوده است. البته باید در نظر داشت که روش های متفاوتی برای ساخت یک محصول ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. در مقاله پیش رو میخواهیم به روش ساخت یکی از مهمترین مواد اولیه صنایع فلزی یعنی میلگرد ترانس بپردازیم. میلگرد ترانس یا میلگرد کششی به دو روش سرد و گرم تهیه می شوند. توجه داشته باشید که روش متداول تولید آن کشش سرد میلگرد ترانس است. این مقاله توسط یکی از بزرگترین تولید کنندگان این میلگرد در کشور تولید شده است و آنچه در ادامه می خوانید بر اساس خط تولید این گروه صنعتی نوشته شده است. از این رو می توانید به داده های این مطلب استناد کنید. گروه صنعتی آتروپات به عنوان یک متخصص و صاحب نظر در این زمینه، به صورت مفصل در مورد مراحل تولید میلگرد کششی توضیحات لازم را ارایه کرده است. از این رو شما را به مطالعه این مطلب دعوت می نماید.

اولین مرحله تولید میلگرد ترانس: اسید شویی

وقتی که میلگرد های خام وارد فضای کارخانه تولید میلگرد کششی می شوند، پوسته هایی روی سطح خود دارند. این پوسته ها اغلب به دلیل حرارتی است که در مراحل تولید میلگرد خام ایجاد شده است. البته این پوسته ها در میلگرد های نوردی بیشتر دیده می شود. در نهایت فارغ از نوع آلیاژ باید در نظر داشته باشیم که مرحله اسید شویی تمامی اضافات، پوسته ها و آشغال های روی سطح میلگرد را از بین می برد. خیلی مهم است که به شما بگوییم بخش مهمی از ریزش وزن میلگرد ها در این مرحله اتفاق می افتد. در این مرحله حداکثر یک درصد وزن بار ریزش پیدا میکند. (در نظر داشته باشد که به طور کلی چیزی کمتر از 3.5 درصد از وزن میلگرد های خام در فرآیند کشش سرد میلگرد ریزش پیدا خواهد کرد.) این نکته میتواند برای افرادی که قصد دریافت اجرت کشش را دارند مهم تلقی شود.

دومین مرحله تولید میلگرد کششی: سر تراشی

در مرحله سر تراشی باید تعیین کنیم که میلگرد ها قرار است به چه ضخامتی برسند. به این صورت که یک وجب اول میلگرد ها را به اندازه مورد نظر تراش می دهیم. به عنوان مثال فرض کنیم می خواهیم میلگرد های 15 را به 14 تبدیل کنیم. در این مرحله یک وجب اول میلگرد های خام را طوری تراش می دهیم که به میلگرد 14 تبدیل شوند. اما ممکن است در اینجا سوالی مطرح شود. یک کارخانه میلگرد کششی چه بازه ای از ضخامت میلگرد ها را می تواند پشتیبانی کند؟ گروه صنعتی آتروپات از سایز 10 تا 32 میلیمتر را پشتیبانی میکند. این به این معنی نیست که هیچ کارخانه میلگرد کششی خارج از این رنج را ساپورت نمی کند. همچنین این به این معنی نیست که خارج از این سایز ها مرسوم نیست. فقط بازه ای که گروه صنعتی آتروپات پشتیبانی میکند 10 تا 32 میلیمتر است. صنعتگرانی که قصد تهیه میلگرد ترانس خارج از این رنج را دارند باید به همکاران ما مراجعه کنند.

سومین مرحله کشش سرد میلگرد ترانس : کشش

شاید مهمترین مرحله کشش سرد میلگرد همین مرحله باشد. در حقیقت همه مراحل قبلی و یا بعدی این مرحله چاشنی هایی است که برای بهتر شدن نتیجه کار انجام می شود. بدون شک بدون این مرحله هیچ کاری انجام نشده است. در این مرحله حرارتی به میلگرد ها داده نمی شود. به همین دلیل است که به این روش، روش سرد نیز گفته می شود. میلگرد های سر تراشی شده توسط دو فک هیدرولیکی با فاصله گرفته می شوند. در این بین یک دوزه وجود دارد که دقیقا به اندازه ای که باید میلگرد ها کشیده شوند تنظیم شده است. فک های هیدرولیکی از هم فاصله می گیرند تا میلگرد ها نازک و نازک تر شوند. هر وقت که میلگرد ها به اندازه مورد نظر برسند از دوزه رد می شوند. و اینگونه ما توانایی تنظیم ضخامت میلگرد ها را تا صدم میلیمتر داریم. البته روش گرم نیز برای کشش میلگرد ها وجود دارد که این مقاله قرار نیست در مورد آنها توضیحی داده شود.

چهارمین مرحله کشش سرد میلگرد: برشکاری

میلگرد های کشیده شده ممکن است سایز های مختلفی داشته باشند. این در حالی است که هنگام بارگیری باید به یک اندازه واحدی برسند. به طور معمول طول شاخه های میلگرد، 6 متر تعیین می شوند. بنابراین میلگرد های کشیده شده هر 6 متر برش میخورند. البته این عدد بنا به سفارش مشتری میتواند متفاوت باشد. ولی به طور معمول کمترین پرت برای میلگرد ها همین عدد 6 متر است. لذا بعد از فرآیند کشش سرد میلگرد، میلگرد ها به اندازه های از پیش تعیین شده برش می خورند.

پنجمین مرحله: تابگیری و پولیشکاری

در این قسمت میلگرد ها توسط یک دستگاهی که تابگیر نام دارد، اصلاح می شوند. در واقع همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، این دستگاه تمام پیچ و تاب هایی که در طول میلگرد ها وجود دارد را از بین می برد. به طور همزمان این دستگاه سطح میلگرد ها را پولیش کاری می کند. در نظر داشته باشید که پولیش کاری می تواند جلای زیادی به سطح میلگرد ها بدهد. بهتر است بدانید که میلگرد هایی که یک بار پولیش کاری می شوند، میلگرد های ترانس تک پولیش نام دارند. این در حالی است که میلگرد هایی که 2 بار پولیشکاری می شوند، تحت عنوان میلگرد های دو پولیش به بازار عرضه می شوند. شاید برایتان سوال باشد که این مراحل به چه صورت طی می شود. باید گفت که میلگرد ها از بین دو غلتک با فشار زیاد عبور می کنند و پس از خروج با توجه به پولیشکاری انجام شده مثل سوزن، صاف و براق هستند. پس از این مرحله میلگرد ها آماده بارگیری می باشند.

گروه صنعتی آتروپات از شما بابت مطالعه مقاله کشش سرد میلگرد ترانس تشکر می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه سفارش دهی به صورت آنلاین و اطلاع از جدیدترین نرخ قیمت میلگرد و اجرت کشش سایزهای مختلف میلگرد ترانس می توانید با کارشناسان ما، تماس حاصل فرمایید.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • فروردین 14, 1400
  • 353 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ