میلگرد ترانس تابگیری شده

همواره چرخه صنعت هر کشوری، به واسطه مواد اولیه صنایع به گردش درآمده است. میلگرد ترانس تابگیری شده یا همان میلگرد کششی، یکی از مواد اولیه ای است که در صنعت فلزات کاربردهای بیشماری دارد. این ماده اولیه در هر جایی که فکرش را بکنید مورد استفاده صنعتگران قرار می گیرد. خوشبختانه امروزه ایران در صنایع فلزات جایگاه قابل قبولی نسبت به رقبای جهانی خود دارد.

سالهاست که صنعتگران بزرگی در حوزه فلزات فعالیت می کنند. بر این اساس نیاز قابل توجهی به مواد اولیه صنایع فلزی مانند میلگرد های ترانس حس می شود. در ادامه این مقاله به جنبه‌های مختلف  میلگرد ترانس تابگیری شده یا همان شافت فولادی، و همچنین کاربردهای مختلف این ماده اولیه خواهیم پرداخت. این مطلب توسط یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میلگرد ترانس تهیه و تنظیم شده است. گروه صنعتی آتروپات به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میلگردهای کششی توجه شما را به ادامه این مطلب جلب می نماید.

تابگیری چیست؟

در فرآیند کشش میلگرد یک مرحله‌ای به نام تابگیری در نظر گرفته شده است. این مرحله باعث می‌شود که میلگردهای ترانس صاف و بدون انحنا شوند. خروجی این مرحله، یک  میلگرد ترانس تابگیری شده است. قبل از ادامه این مطلب به مرحله تابگیری در ساخت میلگرد کششی بپردازیم.

میلگرد ترانس تابگیری شده
تابگیری میلگرد ترانس

مرحله تابگیری جزو مراحل پایانی در ساخت  میلگرد ترانس تابگیری شده به حساب می‌آید. در این مرحله از دستگاهی به نام دستگاه تابگیر استفاده می شود. دستگاه تابگیر، دارای دو غلتک است که میلگردهای ترانس از بین آنها عبور می‌کنند. میلگرد های کششی در هنگام عبور از بین دو غلتک این دستگاه، فشار بسیار قابل توجهی را متحمل خواهند شد. سیستم مکانیکی این دستگاه به طوری طراحی شده است که میلگردهای خروجی از هرگونه پیچ، تاب، خم یا انحنا زدوده میشوند. پس از اینکه میلگردها از از این دستگاه خارج شدند میلگردها هیچگونه تابی نخواهند داشت. به همین دلیل به این دستگاه دستگاه تابگیر و به این مرحله به مرحله تاب گیری می گویند. بد نیست بدانیم که در این مرحله پولیش کاری نیز روی میلگرد ترانس تابگیری شده انجام می شود. پولیشکاری باعث سطح براق و صیقلی میلگرد ترانس میشود.

 چرا میلگرد ترانس باید تابگیری شود؟

هنگامی که از  میلگرد ترانس تابگیری شده صحبت میکنیم، احتمالاً برای شما سوال پیش خواهد آمد که اساساً تابگیری چیست؟ در پاسخ به این سوال بایستی بگوییم که میلگردها هر چقدر هم که صاف و بدون انحنا به نظر برسند، ممکن است در طول خود، انحناهای ریزی داشته باشند. این انحنا در صنعت ممکن است منجر به بروز مشکلات فراوانی شوند. به عنوان مثال، اگر شفتی که برای ساخت موتور الکتریکی استفاده می‌شود، دارای انحنا باشد، احتمالاً دَوَران آن شافت به درستی انجام نخواهد شد. لذا بسیاری از نیاز دارند که میلگردهای صاف و بدون کوچکترین انحنایی داشته باشند.

 توجه داشته باشید که هدف از ساخت میلگرد ترانس فقط زیبایی نیست. اگر شما در حوزه فلزات فعال باشید؛ می‌دانید که کار کردن با یک میلگرد ترانس بسیار راحت‌تر از کار کردن با میلگرد خام است. دلیل این امر دقت بسیار بالا این میلگرد هاست. اما دقت بالای این میلگردها به چه معنایی است؟ این میلگردها به معنای حقیقی کلمه ساعت هستند. یعنی از یک سطح مقطع دایره وار و نه بیضی وار بهره میبرند. همچنین هیچ گونه تاب یا انحنایی در طول این میلگردها وجود ندارد. به همین دلیل میلگردهای ترانس در صنایع حساس، نسبت به میلگردهای خام، بیشتر مصرف میشوتد. بعلاوه چگالی وزنی در طول میلگردهای ترانس به خصوص با آلیاژهای با کیفیت یکسان است. به همین دلیل محصول ساخته شده از قسمتهای مختلف شاخه های میلگرد،خصوصیات و یا کیفیتهای متفاوتی ندارد.

گروه صنعتی آتروپات

اگر شما یک صنعتگر حوزه فلزات باشید، و یا به طور دائم در خرید و فروش میلگرد های ترانس حضور داشته باشید، قطعاً نام گروه صنعتی آتروپات برای شما آشنا خواهد بود. این گروه صنعتی سالهاست که در عرصه تولید میلگرد های ترانس فعال بوده و نامی خوش از خود در بازار صنایع فلزی به جای گذاشته است. گروه صنعتی آتروپات با سابقه درخشانی که در اختیار دارد، توانسته است معتمد بخش مهمی از صنایع کشور مان شود. صنایع مختلفی همچون خودروسازی، سازندگان مهمات و سازندگان یراق آلات بر اساس همین اعتماد با گروه صنعتی آتروپات معاملات پیوسته ای دارند. این در حالی است که کارخانجات بسیار زیادی برای تولید میلگرد های ترانس در کشور برپا شده اند. این در حالی است که به هیچ وجه گروه صنعتی آتروپات دارای یک انحصار نیست. با این حال صنایع مختلف انتخاب می‌کنند که با گروه صنعتی آتروپات همکاری مستمر داشته باشد.

میلگرد ترانس تابگیری شده
ترانس

این گروه صنعتی با در اختیار داشتن ظرفیت تولیدی بسیار بالایی توانایی ارائه محصولات را در کوتاه ترین زمان در اختیار دارد. ظرفیت تولیدی این گروه صنعتی در روز به بیش از ۲۰ هزار کیلوگرم میلگرد ترانس می رسد. این ظرفیت تولیدی بسیار بالا برای  میلگرد ترانس تابگیری شده به علت همکاری مستمر سه خط تولیدی مجزا در کنار یکدیگر است. پرسنل آموزش دیده، دستگاه های به روز، و همچنین وسواس مدیران این شرکت در ارایه محصول با کیفیت، منجر به ارائه بالاترین کیفیت در ازای کمترین نرخ اجرت کشش در میان رقبا گشته است.

 شما نیز برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط همکاری با گروه صنعتی آتروپات می توانید از طریق صفحه تماس با ما با این واحد تولیدی در ارتباط باشید. مشاورین ما همواره آماده پاسخگویی به شما صنعتگران گرامی خواهند بود که شما را در به ثمر رساندن یک خرید معقول یاری خواهند رساند. از این که مطلب فوق را در خصوص میلگرد ترانس تابگیری شده مطالعه فرمودید از شما تقدیر و تشکر می کنیم.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • خرداد 26, 1400
  • 85 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 3 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ