دستگاه تولید میلگرد کشش شده

میلگردهای کششی علاوه بر صنعت ساختمان، کاربردهای گوناگونی در صنایع مختلف به خصوص صنعت خودرو سازی دارند و به همین منظور شرکت هایی همچون آتروپات تلاش می کنند با استفاده از دستگاه تولید میلگرد کششی مناسب و حرفه ای و با بهره گیری از نیروی متخصص و با تجربه، میلگردهای ترانس استاندارد و مطابق با سفارش مشتری را تولید نمایند. درمقاله های پیشین درباره نحوه کشش میلگرد و چگونگی تولید میلگرد ترانس توضیح دادیم. در صورتی که هنوز موفق به خواندن این مقاله نشده اید میتوانید به این قسمت مراجعه نمایید.

کار اصلی در فرآیند کشش میلگرد، در داخل دستگاه انجام می شود. همانجایی که میلگردها را تا اندازه ای که مشتری سفارش داده است میکِشند و لاغر می کنند. در بیشتر مواقعی که از میلگردها در صنایع مختلف استفاده می کنند مثلا برای ساخت پیچ، شافت باید سایز استاندارد میلگرد را تغییر دهند. سایزهای میلگردهای تولید شده در شرکتهای بزرگ همچون ذوب آهن، شرکت فولاد بافق یزد و کویرکاشان، اکثرا زوج است و شما سایز میلگرد 10.2 در تولیدات این شرکتها پیدا نمی کنید.

از اینرو میلگرد شماه بالاتر یعنی 12 را تهیه کرده، سپس با اسید و آب میشورند تا آلودگیهای آن پاک شود. سپس سر میلگرد را می تراشند تا بتوانند از داخل دوزه عبور دهند. مابقی فرآیند در داخل دستگاه تولید میلگرد کششی صورت می گیرد. این دستگاه با فشار زیادی که بوسیله گیربکس و موتور تولید میشود، میلگرد بزرگتر را از درون دوزه با سایز کوچکتر(سایز درخواستی مشتری) میکِشد. در هنگام کشش، امکان تاب برداشتن میلگردها زیاد است. از اینرو از دستگاه تاب گیر یا یک میلگرد صاف کن، برای رفع این مشکل استفاده می کنند. در صورتی که مشتری بخواهد؛ پس از انجام تابگیری، سطح میله ها را به وسیله پولیش خوردن یا سنگ خوردن، بیشتر از قبل صاف و صیقلی میکنند.

دستگاه تولید میلگرد کششی
میلگرد ترانس

میلگرد ترانس

همانگونه که در بالا فرآیند کشش میلگرد را توضیح دادیم باید این را هم بگوییم که محصول نهایی که از فرآیند این کشش حاصل می شود را میلگرد ترانس، میلگرد کششی یا روغنی می نامند. میلگردی که ظاهری زیبا و صیقلی دارد و طی عملیات نورد گرم تولید، پولیش زده و سطح آن صاف و یکدست شده است. میلگرد ترانس به دو دسته میلگرد تک پولیش و میلگرد دو پولیش تقسیم می شود. ساختار و نحوه پولیش زنی میلگردها سبب بوجود آمدن این تقسیم بندی شده است و هر چقدر که میلگردها صیقلی و سطح آنها صاف تر باشد، مزیت بیشتری خواهند داشت.

در ادامه باید بگویم که به غیر از این دو دسته، میلگردهای ترانس به میلگرد ترانس بلبرینگ خور، میلگرد ترانس کششی یا روغنی، میلگرد ترانس سنگ خورده، میلگرد ترانس مفتول، میلگرد ترانس تسمه، میلگرد ترانس چهار پهلو و میلگرد ترانس شش پر نیز، تقسیم می شوند. انواع میلگردهای ترانس که در بالا به آن اشاره کردیم در صنایع مختلف همچون: صنایع عمرانی و ساختمانی، جرثقیل ها، نگهدارنده پیچ و مهره، قلم صنعتی، ساخت و تولید قطعات هیدرولیکی ماشین آلات صنعتی یا خودروها، پمپ های آب و نفت، سیلندرها، قطعات بیرونی اتومبیل،صنایع مبل سازی و ابزار، یراق آلات،  تولید پیچهای بلند، خمکاری، عملیات تراشکاری، رزوه، سوراخکاری، فنس، فرفوژه سازی در صنایع مبلمان یا نرده های تزیینی در دکوراسیون منازل و ادارات استفاده می کنند. اینها تنها بخش کوچکی از موارد کاربرد انواع میلگردهای ترانس است.

Attraction Iron یا همان کشش میلگرد که بزرگترین تولید مجموعه آتروپات به حساب می آید، با دقت بالا و مطابق با سفارش مشتری از سایز 7میلیمتر تا 120 میلی متر قابل انجام است.

دستگاه تولید میلگرد کششی
میلگرد کشش شده

انواع تولید میلگردکششی در گروه صنعتی آتروپات

تولیدات گروه صنعتی آتروپات به دو صورت انجام میشود:

1- تولیدات به صورت آماده به مشتری فروخته می شود.

2- میلگرد به صورت خام از مشتری دریافت و در سایز دلخواه مشتری تولید شده و هزینه تولید به صورت اجرتی از مشتری دریافت میشود.

تنوع اجناس در بازار بسیار زیاد است و برخی از واحدهای تولیدی و مشتریان، درخواست تولید میلگرد کششی به صورت اجرتی را دارند. به این شکل که میلگردهای ساده، چهار پهلو یا تسمه ساده را برای ما ارسال کرده و درخواست کشش در سایز دلخواهشان را به ما می دهند. نیروهای متخصص در بخش تولید گروه صنعتی آتروپات، اجناس مشتریان را با استفاده ازدستگاه تولید میلگرد کششی به سایز مورد نظر آنها درآورده و پس از بسته بندی، بارگیری کرده و برایشان ارسال می نماید. شما نیز می توانید با ارسال میلگرد و اعلام سایزی که باید تولید شود، محصولات تولیدی جدیدی در سایزهای دهم دار را که به صورت اجرتی تولید شده اند، دریافت نمایید. برای هماهنگی می توانید با شماره هایی که در پایین صفحه قرار دارند تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت های لازم را انجام دهید. 

  • گروه صنعتی آتروپات
  • تیر 11, 1399
  • 977 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 7 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ