دستگاه تولید میلگرد کشش شده

همانگونه که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم برخی میلگرها را به منظور استفاده در برخی صنایع، کشیده و به سایزهای دهم دار و صدم دار تبدیل و لاغرتر می کنند. به همین منظور برای کشش و خمش میلگرد و نمونه های فلزی از دستگاه کشش میلگرد استفاده می شود که هر کدام از دستگاهها قابلیت های متفاوتی دارند. فرایند کشش میلگرد کار حساس و دقیق است و به همین دلیل در استفاده از تجهیزات مورد نیاز برای انجام میلگردهای ترانس باید وسواس بیشتری به خرج داد.در گروه صنعتی آتروپات، فرایند کشش میلگرد را با دستگاه مخصوص و زیر نظر نیروی فنی ماهر و متخصص انجام می دهند. افرادی که علاقه مند هستند می توانند با مراجعه به آدرس سایت این مجموعه اطلاعات لازم در خصوص چگونگی همکاری را مطالعه و یا با همکاران ما در ارتباط باشند.

کشش میلگرد یا همان Attraction Iron اصلی ترین فعالیت گروه صنعتی آتروپات بوده و بیش از یک دهه ادامه داشته است. دقت و کیفیت بالای محصولات، کار با دستگاه کشش میلگرد مناسب، تحویل به موقع، قیمت اجرت کشش مناسب، باعث نیک نامی این مجموعه در بازار آهن و میلگرد گردیده است.

دستگاه کشش میلگرد
میلگرد ترانس شش پر

کشش سرد

چرا در فرایند کشش سرد، میلگردها را اسیدشویی می کنند؟

در فرایند کشش سرد در اولین مرحله، میلگردها را به سالن اسید کاری برده و در حوض گرم اسید سولفوریک 98% در حال جوش قرار میدهند. شستن میلگردها با اسید باعث واکنش آهن با اسید سولفوریک شده و سبب می شود تا گاز هیدروژن آزاد شود. این فرآیند در نهایت باعث جدا شدن پوسته اکسید از سطح میلگرد شده که اصطلاحا به آن “اکسید ریزی” می گویند. اگر اکسید بر روی سطح میلگرد باقی بماند، به دلیل سختی زیاد ذرات اکسید و خاصیت سایندگی، باعث خط و خطوط و خلل و فرج روی سطح میلگرد میشود و در نهایت خرابی قالب کشش را به همراه دارد.

پس از اسید شویی، عملیات شیمیایی روی میلگردها انجام می شود. محلول های شیمیایی از زنگ زدن و خوردگی بر سطح میلگرد جلوگیری می کنند.. سپس میلگردها را خشک کرده و برای سر تراشی آماده می کنند. در مرحله سر تراشی، نوک میله ها را به طور معمول به اندازه 10 الی 12 سانتیمتر از نوک میله تراش می دهند. این کار به این دلیل صورت میگرد تا نوک میله به راحتی از قالب کشش تقلیل قطر عبور کند.

برای شکل دهی میلگرد، میلگردهای با قطر بالاتر را به یک میلگرد با قطر کوچکتر تبدیل می کنند. بعد از سر تراشی میلگردها آماده کشش هستند و نوک میلگرد را که از قبل تراشیده بودیم به راحتی از داخل قالب کشش عبور می دهند. گیره کشش که بوسیله یک گیربکس قوی و دنده زنجیر ساپورت میشود، نوک سرتراشی شده را گرفته و با نیروی زیاد میلگرد با قطر بالا را مجبور می کند تا از داخل سوراخ قالب عبور کند. به عنوان مثال میلگرد نوردی با قطر 15 میلی متر را با تلورانس 0.01  به میلگرد 11.75 تبدیل میکند.

خرید میلگرد ترانس اصفهان
میلگرد

فرایند کشش میلگرد

به هنگام عبور میلگرد از داخل قالب، قطر میلگرد کاهش یافته و به طول آن اضافه می گردد. بنابراین اگر بخواهیم قطر میلگرد را کمتر از قطر میلگرد اولیه کنیم، میلگرد کشیده شده افزایش طول بیشتری خواهد داشت. در فرایند کشش، شکل قالب ها می تواند متناسب با کاربرد و سفارش مشتری، چهارگوش، شش گوش و… باشد که میلگرد خام زمانی که از داخل قالب شکل مورد نظر عبور کند، شکل قالب را به خود خواهد گرفت. جنس قالب های کشش از آلیاژی به نام “تنگستن” است و برای خنک کاری و روانکاری عبور میلگرد از داخل قالب، از روغن کشش یا پودر کشش استفاده می کنند.

میلگردها در برابر نوسانات شدید حرارتی مقاومت زیادی دارند و به دلیل انعطاف پذیری و ضریب انبساط/ انقباض حرارتی کم در صنایع مختلف صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. میلگردها برحسب کاربردی که در صنایع مختلف دارند به دسته های مختلف تقسیم می شوند. در مجموعه آتروپات عمده فعالیت بر روی میلگردهای ساده و سایز دار کردن آنها صورت می گیرد. معروفترین نوع این میلگردها نیز میلگرد ترانس است که در مقالات متعدد به آن اشاره کرده ایم.

در پایان می توانید از طریق این لینک به صفحه اصلی سایت آتروپات دسترسی داشته و اطلاعات کافی در مورد چگونگی سفارش انواع میلگردهای ترانس را بدست آورده و یا با تماس با کارشناسان، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • خرداد 24, 1399
  • 688 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ