قیمت میلگرد کشش شده

پیش از خرید میلگرد، لازم است بدانید که میلگردها انواع مختلفی دارند و در صنایع مختلف به کار برده می شوند. امروز می خواهیم در این مقاله در رابطه با کشش میلگرد، میلگرد ترانس و قیمت میلگرد کشش شده با شما صحبت کنیم. در فرآیند کشش میلگرد، به میلگردهای ساده که دارای ظاهری کثیف و زمخت هستند نیاز داریم.

 • این میلگردها را ابتدا، در آب و اسید میشورند تا کاملا تمیز شوند و آلودگی های روی میله ها از بین برود.
 • سپس سر میلگردها را به طول ۱۰ سانتی متر می تراشند تا بتوانند میلگردها را از دوزه عبور دهند. که این مرحله سر تراشی نام دارد. به عنوان نمونه اگر شما میلگردی با قطر ۱۰ سانتی متر بخواهید؛ میلگرد با سایز ۱۲ را انتخاب می کنند و سر آنرا به اندازه ۲ میلی متر می تراشند و داخل قالب می گذارند و سپس می کشند تا لاغرتر شده و به سایز ۱۰ برسد.
 • پس از انجام فرآیند لاغر تر کردن میلگرد داخل دستگاه، نوبت مرحله تابگیری و صاف کردن میله های تولیدی است.
 • در نهایت نیز محصول را بسته بندی و بارگیری می کنند.

نکته: بنا به درخواست مشتری و نوع سفارش، یک مرحله دیگر قبل از بسته بندی بر روی میله های کشیده شده صورت می گیرد و آن مرحله پولیش زنی است. این مرحله باعث می شود شکل ظاهری میله ها، زیبا و صیقلی تر شود.

در فرآیند کشش میلگرد، دوزه یا همان قالب نقش اساسی در سایز دار کردن میله ها دارد. جنس دوزه ها از “تَنگستن” است و برای ساخت دوزه، می بایست دقت و مهارت بالایی صرف شود. چرا که در برخی سفارشات؛ میلگردها را تا سایزهای دهم دار و صدم دار، لاغر کرده و می کِشند.

قیمت میلگرد کشش شده
قیمت میلگرد کشش شده

میلگردهای کشش شده در گروه صنعتی آتروپات

گروه صنعتی آتروپات، یکی از مجموعه های قدیمی و کار درست در زمینه کشش میلگرد است. این مجموعه بیش از ۱۵ سال است که در زمینه تولید و خدمات مقاطع فلزی ترانسمیسیون با کیفیت بالا و قیمت مناسب فعالیت دارد. در حال حاضر نیز کاربران و مشتریان گرامی می توانند از طریق سایت و به صورت آنلاین، وضعیت سفارش خود را دنبال نموده تا بتوانند زمان بندی دقیق تری داشته باشند.

در گروه صنعتی آتروپات، محصولات در ۴ گروه اصلی زیر دسته بندی شده اند:

۱-  انواع میلگردهای صاف و صنعتی 

۲- انواع میلگرد ترانس بلبرینگ خور صدم دار و دهم دار

۳- انواع چهار پهلو ترانس

۴- انواع تسمه ترانس

محصولاتی که در گروه آتروپات تولید می شوند بوسیله بندیل، بسته بندی، بارگیری شده و سپس به سراسر کشور، ارسال می گردند. مشتریان گرامی می توانند میلگردها را خودشان خریداری و به کارخانه ارسال کنند و تنها هزینه اجرت کشش را پرداخت نمایند. همکاران ما در آتروپات، میلگردها را وزن کرده و پس از انجام فرآیند کشش، میله ها را منهای مقدار کمی به عنوان پرت کار، به شما تحویل می دهند. میزان اجرت کشش دریافتی از مشتریان، متناسب با جنس، سایز میلگرد و میزان کشش میلگردها، تعیین می شود.

مراحل تولید میلگرد

شاید مثل من برایتان جالب باشد که بدانید میلگردها که جرو اساسی ترین و پرکاربردترین فلزات در صنایع مختلف هستند، چگونه تولید می شوند. برای اولید میلگرد، نخست شمش های فولادی را داخل وره های مخصوص می کنند و در دمای ۱۱۰۰درجه تنظیم می کنند تا بوسیله جریانات گردآبی، برای نورد آماده شوند. شمش ها به خط تولید ارسال شده و وارد مرحله رافینگ می شوند و به صورت رول روی هم قرار می گیرند. در این مرحله که در ۳ مرحله صورت می گیرد، از قطر شمش های پخته شده کاسته و به طول آن اضافه می شود. پس از اتمام مرحله رافینگ، قفسه های نورد قرار دارند. در مرحله آخر نیز میلگردهای تولید شده را، زیر گیوتین به طول ۱۲ متر مطابق با استاندارد ایزیری ایران برش می دهند. و در پایان کار میله ها را در بندیل های ۲ تنی، بسته بندی می کنند.

قیمت میلگرد کشش شده
تشخیص سایز میلگردهای مختلف

چگونگی تشخیص سایز میلگرد

رمانی که میلگردهایی که سایز نزدیک به هم دارند،  کنار همدیگر قرار میگیرند، امکان اشتباه گرفتن آنها وجود دارد. از اینرو به منظور تشخیص سایز میلگردها به چند روش ساده اشاره خواهیم کرد:

 • تشخیص سایز میلگرد از طریق کنترل چشمی
 • تشخیص سایز میلگرد با استفاده از ترازو
 • تشخیص سایز به وسیله کولیس
 • تشخیص سایز میلگرد با شابلون
 • تشخیص سایز میلگرد با استفاده از انگشتان دست
 • تشخیص سایز میلگرد با استفاده از ریسمان
 • تشخیص سایز میلگرد از طریق آچار فرانسه

تولید و عرضه انواع میلگردهای کشش شده دهم دار، ترانس، پولیش، پیلینگ، شش پر و چهر پر با بالاترین کیفیت و قیمت بسیار مناسب را بامراجعه به گروه صنعتی آتروپات تجربه نمایید.

 • گروه صنعتی آتروپات
 • تیر ۹, ۱۳۹۹
 • 25 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 8 =

بستن
مقایسه
مشاوره رایگان از طریق واتساپ