افزایش قیمت فولاد و میلگرد

پس از طی یک دوره نزولی 10 روزه در نرخ محصولات فولادی، مجددا شاهد افزایش قیمت این محصولات هستیم. به طوریکه بهای هر کیلوگرم میلگرد در بازار آزاد به طور نسبی به 7هزار تومان رسید. این افزایش قیمت مختص ایران نبوده و در بازار جهانی نیز شاهد رشد صعودی قیمت فولاد هستیم. طبق بررسی کارشناسان تیم آتروپات؛ افزایش تقاضا و هجوم مجدد سرمایه های سرگردان با هدف در امان ماندن از اثرات تورمی اقتصاد، باعث برهم زدن ثبات بازار گردید که در نهایت سبب افزایش قیمت فولاد شد. در بالا به رشد تقاضا اشاره کردیم ولی این مسئله به معنای افزایش مصرف محصولات فولادی در کشور نیست. بخش قابل توجهی از تقاضای موجود در بازار، با هدف سفته بازی و کسب سود در این آشفته بازار و یا در بهترین حالت با هدف خرید برای مصارف آینده صورت میگیرد.

با توجه به همچین شرایطی و استمرار وضعیت فعلی اقتصادی در کشور، که خود یکی از عوامل رشد تورم است، نمیتوانیم انتظار کاهش نرخ در بازار محصولات فولادی را داشته باشیم. هجوم سرمایه های سرگردان به این بازار را، میتوان عامل اساسی در بازگشت مجدد قیمتها به روند افزایشی دانست. در واقع افزایش نقدینگی و انتظار تورمی، باعث هجوم سرمایه به بازارهایی همچون، خودرو، بورس و طلا شده است. در این میان بخشی از سرمایه های سرگردان نیز به سطح محصولات فولادی وارد شد که همین امر باعث افزایش رشد تقاضا و افزایش قیمت فولاد و میلگرد گردید.

اقتصاد نه تنها در ایران بلکه در جهان نیز در حال کوچک شدن است و دلیل آن را هم میتوان، تنشهای سیاسی، بحران نفتی اخیر، جنگ های تجاری، بیماری کرونا و یا شیوع سایر بیماریهای واگیر دار در سال 99 نام برد. گروه صنعتی آتروپات با بیش از 15 سال تجربه در حوزه میلگرد آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان است.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • خرداد 26, 1399
  • 666 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ