قیمت میلگرد پولیش ترانس

میلگرد از جمله کاربردی ترین مقاطع فولاد است که به دلیل تنوع بالای در سایز و ابعاد، قیمت های متفاوتی در بازار دارد. به طور کلی می توان گفت که عواملی همچون ابعاد، متریال های به کار رفته در ساخت، میزان مقاومت، کیقیت، انواع میلگرد، ضخامت، وزن و … بر روی قیمت میلگرد پولیش ترانس تاثیرگذار هستند.

میلگرد پولیش ترانس چیست؟

میلگرد پولیش ترانس؛ از جمله میلگردهای کششی با مقاومت زیادی بوده که ظاهر صاف و صیقلی آن باعث تمایز آن با سایر میلگردها شده است. این نوع میلگردها از جنس فولاد بوده که پس از تولید شدن توسط عملیات نورد سرد، سطح آن را با استفاده از پولیش صاف و یکدست می نمایند. میزان صافی سطح میلگردها به نوع پولیش زدن آن بستگی دارد به همین دلیل این نوع میلگردها به دو دسته تک پولیش و دو پولیش تقسیم بندی میشوند.

ابعاد میلگرد ترانس پولیش

یکی از اصلی ترین ویژگی های میلگردهای ترانس پولیش، ابعاد مختلف این میلگردها است که باعث کاربردی شدن این محصول در تمامی زمینه ها میشود. این میلگردها را می توان با استفاده از دستگاه های مخصوص، برش داده و در ابعاد مختلفی تولید کرد.

انواع میلگرد پولیش ترانس

میلگردها بر اساس میزان پولیش انجام شده بر روی آن به دو دسته میلگرد دو پولیش و میلگرد تک پولیش تقسیم بندی می شوند:

1- میلگرد تک پولیش
همان طور که در بالا گفتیم، میلگردهای پولیش ترانس، میله های فولادی بوده که پس از عملیات نورد سرد تولید شده و ظاهری تیره و ناهموار دارد. سپس با استفاده از عملیات پولیش زنی تمامی ناهمواری های آن از بین رفته و سطحی صاف و یکدست پیدا میکند.

2-میلگرد ترانس دو پولیش
همان طور که از نام این میلگرد مشخص است عملیات پولیش زنی بر روی این نوع میلگردها طی دو مرحله، صورت میگیرد. به همین دلیل سطحی صاف و یکدست تر داشته و از کیفیت بالاتری برخوردارند. از این نوع میلگرد در بخش هایی استفاده می شود که نیاز به مقاومت بیشتری داشته و ظاهر زیباتری دارد مانند: ساخت قطعات بیرونی خودروها. همچنین برای ساخت نمای بیرونی ساختمان ها نیز میلگردهای دو پولیش مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت میلگرد پولیش ترانس
قیمت میلگرد پولیش ترانس

میلگرد ترانس بلبرینگ خور 

میلگردهای ترانس بلبرینگ خور نیز مانند میلگردهای دو پولیش بوده با این تفاوت که امکان بلبرینگ خور بودن نیز به آن افزوده شده است. عمده کاربرد میلگردهای ترانس بلبرینگ خور در قطعات نشکن و زیبای اتومبیل ها و ماشین آلات صنعتی می باشد. همچنین از این نوع میلگرد در ساخت ابزار و یراق سازی و صنایع مبل سازی نیز استفاده می شود.

میلگرد ترانس روغنی یا کششی

از فولاد روغنی برای ساخت این نوع میلگرد استفاده می شود که ضخامت آن بین ۱۰ الی ۶۰ میلی متر بوده و در طول های ۳ یا ۶ متری برش داده می شود. فولاد آلیاژی پایه تولید میلگردهای ترانس کششی بوده که حاصل اضافه کردن فروآلیاژها به فولاد می باشد که نخست با روش های گوناگون تحت کشش قرار گرفته و بعد از رسیدن به ابعاد دلخواه، تابگیری شده و پس از آن عملیات پولیش زنی بر روی آن صورت می گیرد تا سطح آن براق شده و مقاومت آن افزایش یابد.

عمده کاربردهای میلگردهای ترانس کششی در ساخت قطعات مقاوم و زیبای پروژه های ساختمانی و صنعتی می باشد.

میلگرد ترانس سنگ خورده با مناسبترین قیمت میلگرد پولیش ترانس

برای ساخت میلگردهای ترانس سنگ خورده، برای صاف و یکدست کردن میلگردها به جای استفاده از روش پولیش زنی از دستگاه های سنگ زنی استفاده می شود. رایج ترین دستگاه های سنگ زنی، دستگاه لیدکوپینگ است که این دستگاه، ساخت کشور سوئد است که دقت بالایی دارد.

میلگرد ترانس مفتول

از میلگردهای ترانس مفتول برای مکان هایی که نیاز به تغییر شکل و خمکاری به شکل های مختلفی است، مورد استفاده قرار می گیرد زیرا قطر این میلگردها پایین بوده و ظاهری صاف و یکدست دارد و می توان به راحتی آن را خم کرد. از جمله عمده کاربردهای میلگردهای ترانس مفتول در فرفوژه سازی نرده های تزیینی و مبلمان های دکوراسیون های اداری و مسکونی میتوان نام برد.

میلگرد ترانس تسمه

در واقع تسمه نوعی سطح مقطع مفتولی صاف و مستطیل شکل بوده که با شیوه های گوناگونی نظیر ترانسی، ماشین کاری و نورد کاری تولید می گردد که ترانس آن از سطحی صاف و یکدست برخوردار بوده و حداقل تلورانس را داشته و به ماشین کاری نیز نیاز ندارد و همین امر باعث حفظ طاهر زیبای این محصول می شود.

 

قیمت میلگرد پولیش ترانس
ترانس چهار پهلو

 

میلگرد ترانس چهار پهلو

میلگرد ترانس چهار پهلو از جمله میلگردهایی است که در ابعاد مختلفی موجود می باشد و از ابعاد کوچک این میلگردها در کارهای ظریف و ساخت قطعات کوچک مانند قفل ها استفاده می شود و سایزهای بزرگ این محصول در ساختمان سازی ها و ساخت نرده های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

میلگرد ترانس شش پر

در واقع میلگردهای ترانس شش پر نوعی میلگرد آلیاژی است که از استحکام بالا و ظاهری زیبایی خوردار می باشد. از این نوع میلگردها اغلب در صنایع خودروسازی و ساخت ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در اصل می توان گفت که میلگردهای ترانس شش پر دارای دو ویژگی اصلی استحکام بالا و ظاهری زیبا بوده و همین ویژگی باعث تعیین نوع کاربری این محصول می شود. برای تولید این میلگردها نیاز به وقت و زمان زیادی می باشد زیرا برای ایجاد صافی و براقی این محصول بر روی آن عملیات زیادی صورت می گیرد که همین وقت باعث افزایش قیمت این نوع میلگردها در مقایسه با سایر میلگردها شده است.

قیمت میلگرد پولیش ترانس
میلگرد پولیش ترانس

 

خرید میلگرد پولیش ترانس

همان طور که در بالا عنوان کردیم میلگردهای پولیش ترانس انواع مختلفی داشته که هر کدام دارای ویژگی های مختلفی بوده و در مکان های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین برای خرید این میلگردها ابتدا باید نوع مصرفی خود را مشخص کرده و پس از آشنایی با انواع میلگردهای پولیش ترانس مناسب ترین آن ها را انتخاب نمایید. در صورتی که آشنایی کاملی با این محصول ندارید توصیه می شود با یک متخصص مشورت کرده تا میلگردی مناسبی را خریداری کنید.

وزن میلگرد ترانس پولیش 

این نوع میلگردها در وزن های مختلفی موجود بوده و ابعاد و ضخامت این محصول بر روی وزن آن تاثیرگذار می باشد. به همین دلیل شما می توانید با توجه به نیاز خود وزنی دلخواه را سفارش دهید. میزان وزن این محصول از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت میلگرد پولیش ترانس به شمار می رود.

ضخامت میلگرد پولیش ترانس

میلگردهای پولیش ترانس این قابلیت را دارند که در ضخامت های مختلفی تولید گردند. ضخامت این میلگردها با توجه به مکان استفاده از این محصول بستگی دارد. باید توجه داشته باشید که هر چه ضخامت این میلگردها بیشتر باشد، مقاومت آن نیز افزایش یافته و به همین دلیل در صورتی که نیاز به میلگردهایی با مقاومت بسیار بالا دارید، باید از بالاترین ضخامت این میلگردها استفاده کنید.

گروه صنعتی آتروپات، تولید و توزیع کننده انواع میلگردهای ترانس، پولیش، پیلینگ، کشش، شش پر و سایز دهم دار، با بالاترین کیفیت و پایینترین قیمت در غرب تهران است و کارشناسان ما بی صبرانه منتظر وپاسخ گویی به سوالات شما عزیزان هستند.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • اسفند 28, 1399
  • 621 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ