میلگرد ترانس پولیش شده

یکی از ویژگی‌های میلگردهای ترانس، براق بودن آنها است. این براق بودن میلگردهای ترانس، بایت پولیشی است که روی آن اعمال می‌شود. پولیش می‌تواند سطوح فلزی را تا حد بسیار خوبی برق بیندازد و زیبایی خارق العاده ای به فلز ببخشد. در این مقاله موضوع بحث ما میلگرد ترانس پولیش شده است. از این رو ابتدا به تعریف پولیش و کاربردهای آن خواهیم پرداخت سپس شما را با یک نوع دسته بندی میلگردهای ترانس بر اساس تعداد پولیش آشنا خواهیم کرد. تفاوت‌های آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد و کاربردهای هر یک را نام خواهیم برد.

از این رو اگر شما یک صنعتگر حوزه فلزات هستید، می‌تواند این مطلب برای شما مفید واقع شود. این مقاله به شما کمک خواهد کرد میلگرد ترانس مناسب با فعالیت خود را بشناسید و به بهبود کیفیت محصولات خود کمک کنید. پس این مطلب را از دست ندهید و تا انتهای مقاله میلگرد ترانس پولیش شده همراه با ما باشید.

پولیش چیست و میلگرد ترانس پولیش شده چه کاربرد هایی دارد؟

پولیش” نام اصطلاحی است که به طیف وسیعی از فعالیت‌ها اطلاق می‌شود. وجه مشترک این فعالیت‌ها جا به جایی یا حتی حذف نواقصی است که روی سطوح مختلف وجود دارد. نتیجه کار، نرم شدن و براق شدن سطوحی است که پولیش روی آن اعمال شده است. بخش قابل توجهی از پولیش کاری‌ها، روی سطوح فلزی و چوبی انجام می‌شوند. پس از تعمیر، رنگ و یا ساخت قطعات چوبی یا فلزی می‌توان با پولیش‌کاری، روی آنها جلا بخشید تا نمای زیباتری داشته باشد. پولیش‌کاری، نه یک کار ساختنی، بلکه یک نوع ترمیم کاری به حساب می‌آید. اما این تنها کاربرد پولیش‌کاری نیست و پولیش‌کاری امروزه علاوه بر سطوح فلزی مانند: بدنه خودرو حتی روی بدن انسان نیز انجام می‌شود. نمونه بارز آن را می‌توان در مورد ناخن‌های بانوان مشاهده کرد.

پرداخت کاری یا پولیش‌کاری مواد اولیه صنایع یا قطعات صنعتی، یکی از مهم‌ترین کاربردهای پولیش‌کاری است. اغلب این پرداخت کاری‌ها به جهت زیبایی و ترشوندگی اعمال می‌شوند. البته در صنعت پولیش‌کاری می‌تواند دلایل مهم‌تری نیز داشته باشد. از جمله این دلایل می‌توان به افزایش سختی، افزایش مقاومت در برابر آسیب‌های سطحی، کاهش اصطکاک سطوح و … اشاره کرد.

اما در اکثر موارد وقتی قرار است یک قطعه روی کار اجرا شود روی آن پولیش‌کاری می‌شود که ظاهر جذاب‌ و زیباتری داشته باشد. میلگردهای ترانس نیز این قائده مستثنی نیستند. در اصل وجه مشترک این میلگردها با میلگردهای خام؛ سطح صاف و صیقلی این میلگردهاست. این سطح صاف را مدیون مراحل پولیش‌کاری در حین تولید میلگردها هستیم. اما با این حال میلگردهای ترانس به دو نوع تک پولیش و دو پولیش تقسیم می‌شوند.

 

میلگرد ترانس پولیش شده
میلگرد ترانس

انواع میلگرد ترانس

اگر بخواهیم از انواع میلگرد کششی صحبت کنیم باید بگوییم که میلگرد ترانس با توجه به پولیشی که بر روی آن زده میشود به دو دسته زیر تقسیم می شود.

  • میلگرد کششی تک پولیش
  • میلگرد کششی دو پولیش

بدون شک وجه تمایز میلگرد ترانس نسبت به سایر میلگردها براق بودن آن است. سطح صاف و صیقلی که میلگردهای کششی آن را مدیون دستگاه‌های پولیش‌کاری هستند. بدیهی است که هر چه در هنگام تولید، میلگردها با کیفیت بالاتری پولیش‌کاری شوند، سطحی صاف‌تر و صیقلی‌تر خواهند داشت. به همین دلیل است که برخی از صنایعی که قصد استفاده از میلگردهای ترانس را به صورت روکار دارند درخواست پولیش مجدد این میلگردها را می‌کنند.

میلگردهایی که یکبار پولیش کاری می‌شوند، میلگردهای تک پولیش، و میلگردهایی که دوبار پولیش‌کاری می‌شوند میلگردهای دو پولیش می نامند. میلگردهای ترانس تک پولیش استفاده‌های صنعتی زیادی دارند. از جمله این کاربردها می‌توان به ساخت قطعات هیدرولیکی اشاره کرد. دیگر کاربردهای آن را در ساخت سیلندر و پمپ‌های مخصوص آب و نفت می‌توانیم مشاهده کنیم. اما معمولاً در صنایعی که نیاز به مقاومت بیشتری است میلگرد ترانس پولیش یک مرحله‌ای استفاده می‌شود.

میلگردهای دو پولیش از آنجایی که کاربرد بیشتری در استفاده‌های روکار دارند احتیاج به جلای بیشتری دارند. از اینرو پولیش دوباره این میلگردها این امکان را برای تولیدکنندگان فراهم می‌کند که از این میلگردها در جایی که دید وجود دارد استفاده کنند. نمونه‌های بارز استفاده از میلگردهای ترانس دو پولیش یا همان میلگرد ترانس پولیش شده دو مرحله‌ای را می‌توان در پشت سری صندلی‌های ماشین‌های گران قیمت‌، مشاهده کرد. استیل این میلگردها بسیار شفاف بوده و برای زیبایی از پولیش دو مرحله‌ای استفاده میکنند. پولیش دو مرحله‌ای به شکل حیرت انگیزی، میلگردهای ترانس را برق می‌اندازد.

گروه صنعتی آتروپات

گروه صنعتی آتروپات سال‌هاست که در زمینه تولید انواع میلگردهای ترانس اعم از میلگرد ترانس تک پولیش و میلگرد ترانس دو پولیش فعال بوده است. از این رو این شرکت با سابقه در طول فعالیت خود نیاز داشته است که ظرفیت تولید خود را منطبق با حجم سفارشات خود افزایش دهد. این گروه صنعتی روزانه قابلیت تولید 20 تن میلگرد ترانس را داراست. مشتریانی که قصد خرید عمده میلگرد ترانس را دارند (حداقل یک بندیل) می‌توانند برای تهیه میلگرد ترانس پولیش با بهترین اجرت کشش و بالاترین کیفیت با ما تماس حاصل فرمایند.

برای ارتباط با کارشناسان ما می توانید به قسمت تماس با ما  مراجعه و فرم مربوط به این قسمت را تکمیل نموده و منتظر تماس همکاران ما باشید. ما با ظرفیت تولیدی بالایی که در اختیار داریم می‌توانیم پاسخگوی بسیار سریع سفارشات عمده شما (حداقل 2.5 تا 3 تن) باشیم. در نظر داشته باشید شما در هنگام همکاری با آتروپات با معتبرترین کارخانه تولید میلگرد کششی در کشور همکاری می‌کنید.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • اسفند 29, 1399
  • 75 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 5 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ