کشش دقیق آتروپات

قیمت میلگرد اصفهان در بازار بزرگ میلگرد ایران

قیمت میلگرد اصفهان

از اصفهان همیشه به عنوان یکی از قطب های بزرگ صنعتی در کشور نام برده میشود. میلگرد کارخانه ذوب آهن اصفهان در سایز های 12-14-16-18-20-22-25-28-32 تولید میگردد و جزو میلگردهای مرغوب تولیدی در ایران به شمار می آید. در حال حاضر قیمت میلگرد اصفهان و شهرهای دیگر، نرخ ثابتی ندارد و با توجه به قیمت میلگرد در بازار جهانی، قیمت آن در داخل کشور نیز متغیر است. شیوع بیماری کرونا نیز در رابطه با این موضوع بی تاثیر نبوده و تعطیلی های آخر سال و فروردین سبب شده تا قیمت هر کیلو میلگرد 50 تا 100 تومان افزایش یابد.

میلگرد یکی از اجزای اساسی و بسیار کاربردی در صنایع مختلف همچون ساختمان سازی، خودرو سازی و موتور سازی است. میلگردها را به دو دسته کلی میلگردهای ساده و آجدار تقسیم میکنند. میلگردها داخل کارخانه های بزرگ با ابعاد استاندارد تولید شده و وارد بازار می شوند. برخی از صنایع که حساسیت بالایی دارند امکان استفاده از میلگرد با استاندارد تولید شده کارخانه را ندارند و می بایست میلگردها را به اندازه های دهم دار و صدم دار تبدیل نمایند. این فرآیند با استفاده از دستگاههای پیشرفته و توسط شرکت های نوردی انجام می شود. در این روش میلگردهای سایز بزرگتر را حرارت داده و به میلگردهای سایز پایین و دلخواه مشتری تغییر می دهند که این فرایند را فرایند کشش میلگرد می نامند.

این میلگردها بیشتر در صنایع شفت، پیچ و مهره، موتور سازی و صنایعی که نیاز به میلگرد با سطح صیقلی دارند و زیبایی کار نیز برایشان بسیار اهمیت دارد؛ مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت میلگرد اصفهان

مراحل انجام کشش میلگرد

کشش میلگرد به فرآیندی گفته میشود که بر اساس آن میلگردهای با قطر بالاتر را آنقدر می کشند و لاغر می کنند تا به سایز دلخواه مشتری برسانند. در برخی موارد این سایزها به اندازه های دهم دار و صدم دار نیز می رسد. در گروه صنعتی آتروپات از فرآیند سرد برای تولید میلگرد ترانس استفاده می کند.

مراحل انجام این کار در شرکت های مختلف به شرح زیر است :

  1.  برای شروع، میلگرد های صنعتی  را شست و شو می دهند تا تمامی آلودگی های سطح آنها پاک شود.
  2. میلگرد ها را به طول معمولا 10 سانتی متر سر تراشی می کنند تا از دوزه (جنس دوزه از تنگستن است) مورد نظر رد شود. به عنوان مثال فرض کنید می خواهید از میلگرد سایز 18 میلگرد سایز 16 تولید کنید. در این حالت، سر میلگرد ها می بایست 2 میلیمتر تراش بخورد تا وارد قالب شده و سپس کشیده شود.
  3. انجام فرآیند کشش در دستگاه اصلی است که باعث لاغر شدن میلگرد میشود، صورت می گیرد.
  4.  ترانس های تولید شده را تاب گیری و سپس صاف می کنند.
  5. بسته بندی و فروش

این مراحل با توجه به شرایط و سفارشات مشتریان، کمتر و یا بیشتر می شوند. به عنوان نمونه بر حسب سفارش مشتری، امکان اضافه شدن فرایند پولیش کردن میلگرد، به فرایند کلی بالا وجود دارد. عمل پولیش میلگرد، سبب براق تر شدن و صیقلی شدن میلگردها شده و ظاهر خوبی به میله ها می دهد.

اضافه شدن این فرایند در قیمت میلگرد اصفهان و سایر میلگردها، تاثیر گزار است.  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت اجرت کشش انواع میلگرد می توانید با مشاوران متخصص ما در آتروپات در ارتباط باشید. مجموعه صنعتی آتروپات ظرفیت بالایی دارد و کیفیت محصولات تولیدی این مجموعه باعث شده تا محبوبیت زیادیی در بازار آهن و میلگرد ایران کسب نماید.

قیمت میلگرد اصفهان
قیمت میلگرد اصفهان

قیمت میلگرد اصفهان چه تاثیری بر قیمت میلگرد ترانس دارد ؟

میلگرد اصفهان، میلگردی است که در کارخانه های تولید میلگردی که در اصفهان هستند همچون کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید و توزیع میشود. میلگردهای تولید ذوب آهن اصفهان کیفیت بالایی دارد و قیمت آن نیز به مراتب از میلگرد سایر شهرها گرانتر است. در برخی موارد که نیاز به میلگرد ترانس محکم و با قدرت بسیار نیاز است به مشتریان توصیه می شود که میلگردهای ساده خود را، میلگرد اصفهان انتخاب نمایند هرچند که قیمت میلگرد اصفهان بالاست، اما تاثیر زیادی در کیفیت کارشان خواهد داشت.

میلگرد سایر شهرها همچون کاشان و ارومیه و یزد نیز از کیفیت نسبتا بالایی یرخوردار هستند و برحسب نیاز مشتریان و به علت قیمت پایین تری که دارند، در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.

نرخ اجرت کشش تاثیری در قیمت میلگرد ندارد. نرخ اجرت کشش، مبلغی است که از سوی شرکت های کششی در ازای فرآیند کشش، از مشتریان دریافت می گردد. اما میلگردها را خود مشتریان به صورت مستقیم از کارخانه های تولید میلگرد ساده و یا از بازار آهن تهیه میکنند که انتخاب میلگرد مناسب تاثیر زیادی در کیفیت میلگرد ترانس دارد.

برخی از مشتریان نیز از خود شرکت های کششی درخواست تهیه میلگرد را دارند و تنها درخواست خود را برای دریافت میلگرد ترانس با سایز دلخواهشان را ثبت خواهند نمود. در گروه صنعتی آتروپات، بسته به محصول نهایی که مشتری می خواهد، میلگرد های ساه مختلف، تهیه و سایز دار میشنوند. در صورت تمایل به همکاری با گروه صنعتی آتروپات و تهیه و خرید بهترین و با کیفیت ترین میلگرد های ترانس خوش تراش می توانید به قسمت تماس با ما مراجعه نموده و اطلاعات لازم را بدست آورید.

در این قسمت فرمی وجود دارد که میتوانید اطلاعات خود را وارد نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید و یا به صورت آنلاین با کارشناسان ما صحبت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا