دستگاه کشش میلگرد سرد

میلگرد کششی در حالت کلی به دو صورت سرد و گرم تولید می‌شود. در این مطلب می‌خواهیم در مورد کشش میلگرد به روش سرد صحبت کنیم. اما برای روشن‌تر شدن تفاوت بین این دو نوع فرآیند کشش میلگرد توضیحات خیلی مختصری در مورد کشش میلگرد به روش گرم نیز خواهیم داد. به‌طورکلی دستگاه‌های مختلفی در بازار برای کشش میلگرد به روش سرد وجود دارد. برخی از دستگاه‌ها تماماً اتوماتیک، برخی نیمه اتوماتیک هستند. و البته ظرفیت دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است. هرچه خط تولید یک کارخانه تولید میلگرد کششی به‌روزتر باشد، احتمالاً ظرفیت تولید آن بیشتر خواهد بود. هرچه ظرفیت تولید یک کارخانه بیشتر باشد، توان بالاتری برای آن کارخانه در قیمت‌گذاری وجود دارد. پس دستگاه‌های یک کارخانه کشش میلگرد، در توان آن کارخانه خیلی مؤثر است. لذا در ادامه همراه ما باشید تا در مورد دستگاه کشش میلگرد سرد صحبت کنیم.

تفاوت کشش میلگرد سرم و گرم در چیست؟

رایج‌ترین نوع کشش میلگرد، کشش میلگرد به روش سرد است. کشش میلگرد به روش گرم نیز وجود دارد. همان‌طور که از نام این دو روش پیداست، تفاوت اصلی این دو روش در دمایی است که میلگرد در آن کشیده می‌شود. در روش گرم، میلگرد ها قبل از کشیده شدن حرارت می بینند و به خوبی گرم می شوند. دما نقش مهمی در فرآیند تولید میلگرد ترانس به روش گرم دارد. تمرکز در این روش روی ثابت نگه‌داشتن دماست. البته این دما دمای بالاییست. دما در طول این فرآیند بایستی ثابت باشد. در غیر این صورت کشش به صورت صحیحی انجام نمی‌شود.

 این در حالی است که در کشش میلگرد به روش سرد هیچ‌گونه حرارتی به میلگردها داده نمی‌شود. در حقیقت، میلگردها فرآیند کشش را در دمای محیط طی می‌کنند. برخی از افراد که اطلاعاتی در این حوزه ندارند به اشتباه از نام این فرآیند تصور می‌کنند که در این فرآیند تلاش بر این است که دمای میلگردها را تا حد ممکن کاهش دهیم. این یک تصور غلط است.

در ادامه و در فیلم زیر می توانید قسمت کوتاهی از فرآیند تولید میلگرد کششی به روش سرد را مشاهده نمایید.

کشش میلگرد به روش سرد چه دستگاه هایی نیاز دارد؟

کشش میلگرد ، به‌طور کلی چند دستگاه اصلی دارد. البته ممکن است مکانیسم این دستگاه‌ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد. همچنین قابلیت‌ها، ظرفیت‌های تولید و دقت‌های متفاوتی برای دستگاه‌های کشش میلگرد وجود دارد. از این رو باید در نظر داشته باشیم که این توضیحات خیلی کلی بوده و در مورد هر دستگاه ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. اما به‌طور کلی دستگاه‌هایی که در تولید میلگرد ترانس به روش سر مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

  • دستگاه تراشکاری (جهت سر تراشی)
  • دستگاه کشش میلگرد (فک های هیدرولیکی که برای کشش از هم دور می شوند.)
  • دستگاه تابگیر
  • دستگاه پولیش‌کاری

اگر بخواهیم خیلی مختصر در مورد شیوه استفاده از این چند دستگاه کشش میلگرد سرد بگوییم، باید کلیت فرآیند کشش میلگرد را توضیح دهیم. در مقالات گذشته به صورت مفصل به این موضوع پرداخته‌شده است اما جهت یادآوری باید گفت که میلگردها پس از اسید شویی، با یک دستگاه تراشکاری سر تراشی می‌شوند. این سر تراشی به اندازه‌ای انجام می‌شود که قرار است میلگردها کشیده شوند. مثلاً اگر قرار است میلگردهای 12 را به اندازه 10.5 میلی‌متر برسانیم، 1.5 میلی‌متر از مقطع قطر میلگرد را تراس می‌کنیم. سپس دستگاه کشش با دو فک هیدرولیکی دو سر میلگردها را گرفته و از هم فاصله می‌دهند. یک دوزه در این بین وجود دارد که به محض رسیدن قطر میلگرد به اندازه مورد نظر میلگرد را رد می‌دهد. سپس یک دستگاه تاب‌گیر پیچ و تاب میلگردها را از بین می‌برد. برخی از دستگاه‌ها پولیش‌کاری را در همین مرحله انجام می‌دهند.

ظرفیت تولید گروه صنعتی آتروپات

گروه صنعتی آتروپات یکی از معتبرترین تولیدکنندگان میلگرد ترانس در کشورمان است. این گروه صنعتی با در اختیار داشتن آخرین تکنولوژی روز، توانسته است بخش قابل توجهی از میلگردهای ترانس را برای صنایع مختلف تولید کند. این گروه صنعتی، با در اختیار داشتن ظرفیت تولید حیرت انگیز 20 تُن می‌تواند خیلی سریع پاسخگوی سفارش‌های مشتریان باشد. این گروه صنعتی توانایی کشش میلگردهای 10 تا 32 میلی‌تر را دارد. البته این به معنی رایج بودن فقط این نوع میلگردها نیست. برای تهیه میلگردهای ترانس زیر 10 میلی‌متر همکاران ما پاسخگوی نیاز شما صنعتگران گرامی خواهند بود.

دستگاه کشش میلگرد سرد
دستگاه کشش میلگرد سرد

کشش اجرتی میلگرد ترانس

شما صنعتگران عزیز، می‌توانید میلگردهای خام یا ساده خود را در اختیار گروه صنعتی آتروپات قرار دهید، و این گروه صنعتی با استفاده از دستگاه کشش میلگرد سرد میلگردهای شما را به میلگرد ترانس تبدیل کند. در این روش همکاری با گروه صنعتی آتروپات هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال آلیاژ میلگردهای ترانس متوجه آتروپات نخواهد بود. همکاران توجه داشته باشند که در این روش 3.5% از وزن میلگردهای خام شما در این فرآیند پرت خواهد شد و بار تحویلی به شما تا سقف 3.5% کمتر از مقداری است که به این گروه صنعتی تحویل داده‌اید. در این روش شما میلگردهای خام را از بازار تهیه می‌کنید و به ما در محل کارخانه تحویل می‌دهید. این کارخانه با ظرفیت بالای تولیدی که در اختیار دارد، با سرعت بسیار زیادی میلگردها را به شما تحویل خواهد داد. محل تحویل میلگردهای ترانس در محل کارخانه آتروپات است.

اما سؤالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که اجرت کشش در این روش چگونه محاسبه می‌شود. در وب‌سایت رسمی گروه صنعتی آتروپات یک صفحه اختصاصی برای قیمت اجرت کشش وجود دارد که قیمت‌های به روز شده در آنجا درج شده است. شما باید برای محاسبه قیمت نهایی، قیمت میلگردهای خام، هزینه حمل و نقل و 3.5% پرت را در نظر بگیرید. البته روش دیگری هم برای خرید میلگردهای ترانس وجود دارد که در آن روش شما به صورت آماده اقدام به خرید میلگردها می‌کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و استعلام قیمت‌ها با متخصصین گروه صنعتی آتروپات در ارتباط باشید. اطلاعات تماس متخصصان ما را می‌توانید از طریق قسمت تماس با ما به‌دست آورید. گروه صنعتی آتروپات از توجه شما به مقاله دستگاه کشش میلگرد سرد تشکر می‌کند.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • اسفند 18, 1399
  • 76 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + بیست =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ