کشش دقیق آتروپات

وزن میلگرد ترانس را چگونه محاسبه می کنند؟

وزن میلگرد ترانس

در این قسمت سعی داریم روشی آسان و سریع برای محاسبه وزن میلگرد ترانس را به شما عزیزان توضیح دهیم. یک روش قدیمی و متداول در میان بازاریان برای محاسبه وزن میلگرد مورد استفاده قرار میگیرد که می بایست اعداد را در این فرمول جایگزاری کرده و به وزن دست یابید. محاسبه وزن میلگرد همچون ابعاد و اندازه آن برای ساخت و اجرا بسیار اهمیت دارد و وزن محصولات کارخانه های مختلف، به نسبت استاندارد آن کارخانه با یکدیگر متفاوت است.

 وزن میلگرد : به عواملی مانند سایز میلگرد و طول آن بستگی دارد و معمولا اندازه و قطر این میلگرد ها بر اساس استانداردی است که در ایران استفاده می گردد.

قطر این محصول فولادی،نسبت به طول آن بسیار کم بوده و به دو نوع ساده و آجدار تقسیم بندی می گردد. قطر رایج و معمول میلگرد ۶ تا ۳۲ میلیمتر و طول رایج این میلگرد ها حدود ۱۲ متر است و برای قطرهای کوچک تر (کمتر از ۱۰ میلی متر ) کلاف تولید میشود.

یک روش معمول برای بدست آوردن وزن، استفاده از فرمول زیر است:

متراژ * 6.17 * قطر به میلی متر * قطر به میلی متر =فرمول محاسبه وزن میلگرد 

روش دیگر برای بدست آوردن وزن میلگرد، استفاده از جدول هایی است که با توجه به فرمول تهیه و ترسیم شده اند که در ادامه میتوانید برخی از وزن ها را در جدول پایین مشاهده نمایید.

جدول وزنی میلگرد ترانس

به منظور رفاه حال شما عزیزان مقادیر محاسبه شدن وزن برخی از سایزهای استاندارد میلگرد را قرار داده ایم که در یک نگاه می توانید سایز مناسب خود را پیدا نمایید.

برای محاسبه دقیق وزن بار میلگرد با ابعاد مختلف و استعلام وزن میلگرد هر کارخانه تولید کننده میلگرد با آتروپات تماس حاصل نمایید.

انواع تولیدات میلگرد کششی آتروپات

در آتروپات به دو صورت میلگردهای کششی را تولید و در نهایت به مشتری تحویل می دهند.

 • به شکل آماده به مشتری فروخته می شود.

تولیدات کارخانه در سایزهای دهم دار، صدم دار و استاندارد است و میلگردها از شرکت های بزرگ فولادی تهیه و سپس فرآیند کشش میلگرد انجام می دهند.

 • میلگرد خام را مشتری ارسال کرده و شرکت به صورت اجرتی، میلگردها را در سایز دلخواه مشتری میکِشد.

به دلیل تنوع اجناس در بازار، برخی از مشتریان درخواست تولید میلگرد کششی به صورتی اجرتی را دارند. به این صورت که، میلگردهای ساده، چهار پهلو یا تسمه ساده را به کارخانه ارسال می کنند و درخواست کشش در سایز دلخواهشان را می دهند.

شما نیز می توانید با ارسال میلگردهاس ساده و با اعلام سایز دلخواه، محصولات نهایی را در سایزهای دهم دار و صدم دار به صورت اجرتی تولید و دریافت نمایید. به همین منظور بهتر است با شماره هایی که در پایین صفحه قرار داده ایم تماس گرفته؛ تا هماهنگی های لازم انجام پذیرد.

وزن میلگرد ترانس
وزن میلگرد ترانس

در ادامه به چند پرسش که ممکن است در ذهنتان در خصوص وزن میلگرد، داشته باشید، می پردازیم:

 • وزن هر شاخه میلگرد بر چه اساسی محاسبه میشود؟
  باید خدمتتان عرض کنیم که وزن هر شاخه میلگرد را با توجه به استاندارد تعریف شده جهانی دین آلمان، محاسبه میکنند.

 • آیا وزن همه میلگرد ها با هم برابر است؟
  خیر ، وزن شاخه ها بر اساس مبدا تولید کننده با هم تلوارنس وزنی خواهند داشت

 • چگونه میتوان وزن دقیق میلگرد ها در کارخانه های مختلف را به دست آورد؟
  برای محاسبه وزن دقیق میلگرد بر اساس برند تولیدی میتوانید با گروه صنعتی آتروپات تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا