جدول وزن میلگرد ترانس

اهمیت و کاربرد های بسیار زیاد انواع میلگرد در صنایع مختلف بر کسی پوشیده نیست و قیمت این فلز ارزشمند در بازار، با قیمت طلا برابری می کند و این در حالی است که فروشندگان برای محاسبه وزن میلگرد، از جدول وزن میلگرد ترانس یا فرمول محاسبه وزن، استفاده می کنند. همانگونه که پیشتر توضیح دادیم، میلگردهای ترانس، در فرآیند کشش سرد و با مهارت و دقت بسیار بالا، تهیه می شوند. یکی از مجموعه های مورد اعتماد و کاربلد در زمینه کشش میلگرد، گروه صنعتی آتروپات است که بیش از 10 سال تجربه و مهارت خود را در راستای تولید محصولات با کیفیت و متناسب با سفارش، در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

در محاسبه وزن میلگرد، طول و قطر میله ها، بسیار مهم است و در ایران اندازه و قطر میلگردها را بر اساس استانداردی با نام ” دین ” محاسبه و سپس عرضه می شود. DIN یک موسسه معتبر در حوزه استاندارد در کشور آلمان است که بیش از 3000 عنوان استاندارد به نام این شرکت، ثبت شده است.

قطر رایج و استاندارد میلگرد 6 تا 32 میلی متر است و طول آن نیز حدود 12 متر که بر این اساس می توان از جدول وزن میلگرد ترانس برای سرعت بخشیدن به عملکرد محاسبه وزن میلگرد استفاده نمود.

جدول وزن میلگرد ترانس
جدول وزن میلگرد ترانس

مراحل تهیه و تولید میلگرد ترانس

میلگرد ترانس همانطور که گفتیم با استفاده از فرآیندی تهیه می شود که به کشش میلگرد سرد می گویند، که ماده اولیه برای فرآیند کشش سرد، میلگرد های صاف استاندارد هستند. در ادامه می خواهیم شما را با روند تولید این میلگرد های خوش تراش و صیقلی بیشتر آشنا نماییم:

  • در مرحله نخست، میلگردهای صاف را توسط اسید شویی تمیز و عاری از هرگونه زنگ آهن و آلودگی های سطح میلگرد میکنند. البته در برخی موارد نیز، این مرحله را توسط نوعی پودر مخصوص انجام می دهند.
  • فرض کنید میخواهید از میلگرد استاندارد 22سایز 21 تولید کنیم. برای شروع می بایست، سر میلگرد را به طول 10 سانتی متر و ضخامت 1 میلی متر تراش دهیم تا سر میلگرد از دوزه کشش میلگرد عبور کرده و به فک های نگه دارنده آن برسد.
  • پس از انجام این مرحله، میلگرد های شسته شده و تراش خورده را توسط دستگاه اصلی کشش که در دهانه آن یک دوزه با سایز دلخواه (همان سایزی که مشتری سفارش داده است) قرار دارد، می کشند. در واقع این دستگاه با فشار بسیار زیادی که توسط موتور و گیربکس تولید می شود، میلگرد سایز بزرگتر را از درون دوزه تا رسیدن به سایز کوچکتر، می کشد.
  • پس از کشش میلگرد، میلگردها تاب اندکی بر میدارند و برای صاف کردن این میلگرد های تاب برداشته نیاز به یک دستگاه تابگیر و یا میلگرد صاف کن داریم.
  • محصول آماده عرضه است ولی توجه داشته باشید که در ادامه ممکن است، چند مرحله با توجه به سفارش مشتری به فرآیند تولید اضافه شود. مانند پولیش خوردن میلگرد و یا سنگ خوردن که باعث صاف تر شدن و صیقلی تر شدن سطح میلگردها می شود.
جدول وزن میلگرد ترانس
جدول وزن میلگرد ترانس

انواع میلگرد در بازار

میلگردهای موجود در بازرا به دو دسته میلگردهای ساده(plain bar) و میلگردهای آجدار( rebar ) تقسیم می شوند. هر میلگردی که آج نداشته باشد را میلگرد ساده می نامند.از این میلگردها در صنایع مختلف از جمله: خودروسازی و سازه های صنعتی،استفاده های زیادی می کنند. همچنین از انواع میلگرد ساده، در شفت های صنعتی و نما، ساخت پیچ، مهره، میخ و ساخت اتصالات استفاده می شود. مقاومت کششی میلگرد ساده،تقریبا 360 نیوتن بر میلی متر مربع و تسلیم آن حدودا 240 نیوتن بر میلی متر مربع است.

میلگردهای ساده به دلیل ساختار سفت و محکمی که دارند باعث ایجاد تنش تسلیم بالای 240 مگاپاسکال و استحکام کششی 360 مگاپاسکال هستند و در تمام شرایط آب و هوایی، میتوان از آنها استفاده کرد. وزن میلگرد، یکی از عوال اساسی و تعیین کننده در قیمت و کاربرد آن به حساب می آید.

گروه صنعتی آتروپات، با بیش از 10 سال سابقه در فروش انواع میلگردترانس به صورت سفارشی و اجرتی، این افتخار را دارد تا نیاز شما صنعتگران و خریداران گرامی را برطرف نماید. جهت خرید میلگرد ترانس در سایزهای مختلف و برای ثبت سفارش خود می توانید با شماره 09127697352 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید با مراجعه به آدرس سایت این مجموعه و پر کردن اطلاعات خود، منتظر تماس همکاران ما باشید.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • مرداد 21, 1399
  • 1979 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 15 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ