روند تولید میلگرد کششی

روند تولید میلگرد کششی و فروش انواع میلگرد در گروه صنعتی آتروپات به دو صورت است:

1- به صورت آماده

2- دریافت میلگرد خام از مشتری و تولید در سایز دلخواه مشتری و به صورت اجرتی

در مقالات متعدد در رابطه با نحوه کشش میلگرد و فرایند تولید میلگرد ترانس صحبت کرده ایم. در بیشتر کارخانجات فرآیند تولید این محصولات مشخص شده و یکسان است. تنها تفاوت اصلی در نحوه اجرای فرایند، هزینه اجرت کشش و میزان دقت و خدماتی است که شرکتها ارائه می دهند. در حال حاضر و با توجه به شرایط حساسی که بواسطه شیوع بماری کرونا با آن مواجه هستیم؛ گروه صنعتی آتروپات؛ با راه اندازی سایت خود اقدام به گرفتن سفارش غیر حضوری از مشتریان نموده است. شما می توانید با استفاده از شماره های پایین صفحه سایت آتروپات، با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و سفارش محصولات فولادی، سایز و برش خود را اعلام نمایید تا پس از تولید محصول برایتان بارگیری و ارسال شود.

استفاده از روش غیر حضوری برای سفارش فواید زیر را به همراه دارد:

 • صرفه جویی در زمان روند تولید میلگرد کششی
 • کاهش احتمال خطا در سفارش
 • کاهش هزینه ها
 • سرعت عمل بیشتر در انجام سفارشات
 • اطمینان خاطر بیشتر برای مشتری
 • دسترسی راحت مشتری به محصولات و پیگیری بار ارسالی

میلگردهای صنعتی رایج در بازار به چند دسته زیر تقسیم میشوند:

 • میلگرد ساده
 • میلگرد پولیش، دو پولیش و ینگ خورده
 • میلگرد مسوار
 • میلگرد کششی 

گروه صنعتی آتروپات؛ بزر تولیدکننده انواع میلگردهای ترانسمیسیون، کششی ، سنگ خورده و پیلینگ در غرب تهران است.

روند تولید میلگرد کششی
میلگرد کششی، روغنی

انواع میلگرد ترانس ( کششی یا روغنی )

زمانی که میلگردهای ساده، با انجام فرآیند کشش به میلگردهای صاف و براق تبدیل شوند؛ به آنها میلگردهای ترانس، روغنی و یا کششی میگویند. میلگردهای ترانس، کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند. میلگردهای ترانس را به دو دسته بندی اصلی میلگرد ترانس تک پولیش و میلگرد ترانس دو پولیش، تقسیم نموده اند.

میلگرد ترانس تک پولیش 

میله های فولادی در ابتدا دارای سطح ناصاف و غیر براق هستند و طی فرایندهای کار گرم تولید شده اند. با استفاده از انجام یکبار فرایند پولیش؛ سطح میله ها را صاف و براق میکنند و زمانی که میله ها، صاف و صیقلی شدند به آنها میلگرد ترانس تک پولیش میگویند. میلگردهای ترانس تک پولیش را از سایز 8 میلی متر تا 150 میلیمتر تولید میکنند. از این نوع میلگرد در قطعات خودرو ، قطعات پمپ های آب و نفت و سیلندرهای هیدرولیکی و … استفاده میکنند.

میلگرد ترانس دو پولیش

سطح این نوع میلگرد نیز که از فرآیند گرم به دست می آید را با پولیش کردن آیینه مانند میکنند و میزان درخشندگی و براقی این نوع میلگرد از میلگرد تک پولیش به مراتب بیشتر است و همین ظاهر آیینه ای، زیبایی این نوع میلگرد را دو چندان کرده است. از میلگردهای ترانس دو پولیش برای ساخت قطعات خودرو، سازه های معماری و مکان های خاص که نیازمند فلز محکم و آیینه ای شکل است، استفاده میکنند. این محصول نشکن است و به همین دلیل به راحتی می توان در صنایع مختلف از آن استفاده نمود. جنس این نوع میلگرد، عمدتا آهن و فولاد ck45 است و بیشتر در تولید قطعات صنعتی و تولید محصولات بخصوص، مورد استفاده قرار می گیرد. و معمولا به صورت منفی و در سایزهای 5 صدم تا 10 صدم میلی متر تولید میشود. این نوع میلگرد، به میلگرد بلبرینگ خور نیز شناخته میشود.

روند تولید میلگرد کششی
میلگرد ترانس سنگ خوره

میلگرد ترانس سنگ خورده (سر زرد و سر قرمز)

میلگردهای دو پولیش، به اسم میلگردهای سنگ خورده نیز شناخته می شوند؛ چرا که در فرایند این نوع میلگرد، پس از پولیش زنی، برای یکدست و صیقلی کردن سطح میلگردها، از دستگاههای سنگ زنی استفاده می کنند. میلگردهای ترانس سنگ خورده در دو نوع میلگرد سر زرد و سر قرمز تولید می شوند که این رنگهای مشخص کننده ساختار و روش تولید آنها در فرایند کشش است. بر این اساس میلگردهای تولید شده از جنس آهن را سر زرد و میلگردهای تولید شده از جنس ck45 را سر قرمز میشناسند. هر کدام از این میلگردها نیز کاربردهای مختلف دارند و ویژگیهای هر کدام نیز متفاوت است.

جهت استعلام، خرید و سفارش تولید، برش و ارسال انواع میلگردهای کششی و ترانس در گروه صنعتی آتروپات به این قسمت مراجعه نمایید. بی صبرانه منتظر راهنمایی و پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

 • گروه صنعتی آتروپات
 • تیر 14, 1399
 • 483 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 11 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ