خدمات کشش میلگرد

 در این مقاله می خواهیم کمی بیشتر در خصوص خدمات کشش میلگرد توضیح دهیم و شما را با مجموعه صنعتی آتروپات که کشش انواع میلگرد را به صورت حرفه ای و با اجرت کشش بسیار مناسب، انجام می دهد آشنا کنیم. شرکت آتروپات با ارائه خدمات کشش میلگرد بر روی انواع میلگردهای فولاد آلیاژی، فولاد صنعتی، کشش، صافکاری و تابگیری افتخار و آمادگی همکاری با صنایع خودروسازی، کشتی سازی، ماشین سازی، پیچ و مهره صنعتی، صنایع نیروگاهی، ریلی، ابزار سازی، صنایع ابزار دقیق، صنایع گاز، نفت و پتروشیمی، ساخت لوازم پزشکی، جراحی و سایر صنایع مرتبط با فولاد آلیاژی را دارد.

یکی از معروفترین میلگردهایی که طی فرآیند کشش تولید میشود؛ میلگرد ترانس است. این میلگرد بسیار صاف بوده و سطح آن براق است و در عین زیبایی، مقاومت بسیار بالایی دارد. عموما بر این باور هستند که میلگردها در صنایع ساختمان سازی بیشترین استفاده را دارند و این در حالی است که در صنایع بالا که نام بردیم، استفاده های بسیاری از میلگردهای ترانس و اشکال مختلف آن میشود. به دلیل تهیه میلگرد ترانس بوسیله فرآیند کشش به آن میلگرد کششی و روغنی نیز گفته میشود.

میلگرد در بازار آهن از اهمیت زیادی برخوردار است و از آن به عنوان طلا یاد میکنند چرا که روزانه قیمت خود را دارد و ارزش ریالی آن روز به روز اضافه میشود. کارخانه های صنعتی که در بالا از آنها نام بردیم، میلگردها را در سایزهای استاندارد از شرکتهای فولادی (یزد، اصفهان و کاشان) میخرند و برای به دست آوردن سایز جدید به شرکتهای نوردی همچون آتروپات میدهند تا طی فرآیند کشش، میله ها را در سایزهای دهم دار که مشتری اعلام میکند، آماده سازی نمایند. میلگردهای ترانس انواع مختلفی دارند و سطح میله ها را برای آنکه صیقلی و شفاف شود، پولیش می زنند.

خدمات کشش میلگرد
شاخصه های اصلی گروه صنعتی آتروپات

ویژگی های خدمات کشش میلگرد گروه صنعتی آتروپات

  •  استفاده از متریال مرغوب و مواد خام دارای شناسنامه تولید ( اصفهان، کاشان و یزد)
  • ارائه کیفیت سطح ایده آل بدون هرگونه خط و خش، مُک، چاله و ترک
  • دسترسی آسان مشتریان به کارگاه و امکان ارسال بار به تمام نقاط ایران
  • دقت بالا در قطر میلگرد و اندازه و برش عینا مطابق با بازه تلورانس مورد نیاز مشتری
  • تولید محصول در کوتاهترین زمان ممکن و تحویل به موقع سفارشات به مشتری
  • ارتباط مستقیم میان کادر فنی آتروپات با مشتریان و انجام تولیدات خاص و منحصر به فرد برای مشتریان خاص

کشش میلگرد، فرایندی است که در آن میلگردهای صاف صنعتی را لاغرتر می کنند و برای جاهایی که حساسیت کار زیاد است و ظاهر کار نیز، اهمیت دارد، مصرف می شوند. برای این کار از دستگاهی با نام دستگاه کشش میلگرد استفاده می کنند. البته میلگردهای ترانس را می توان از روشهای دیگر، تولید کرد اما روش کشش میلگرد راحت تر و کم هزینه است.

برای کشش میلگرد چه کارهایی انجام می شود؟

برای اینکه یک میلگرد ترانس زیبا و با سطح کاملا صاف و صیقلی داشته باشیم مراحل زیر را با دقت فراوان و به صورت رایج انجام می دهند.

مرحله اول: در این مرحله میلگردهای صنعتی را با آب و اسید می شورند تا آلودگیهای آن پاک شود.

مرحله دوم: میلگردها را پس از شستشو به طول 10 سانتیمتر سرتراشی می کنند تا از دوزه مورد نظر عبور کند. سر میلگردها می بایست تراش بخورد تا وارد قالب شود و پس از آن فرایند کشش انجام را انجام دهند.

قالب هایی را که از آن برای کشش میلگرد استفاده می کنند “دوزه” می نامند. جنس دوزه، تنگستن است و با دقت بسیار زیادی ساخته شده که برای تولیدات صدم دار از آن استفاده میکنند.

مرحله سوم: فرایند اصلی که فرایند لاغر کردن میلگرد است، در دستگاه اصلی انجام می شود.

مرحله چهارم: در این مرحله؛ میلگردها را تابگیری و صاف می کنند.

مرحله پنجم: مرحله نهایی کار است که محصولات را بسته بندی و به فروش می رسانند.

نکته : قبل از مرحله پنجم و نهایی یک مرحله دیگر وجود دارد. که این مرحله به درخواست مشتری و برای صیقلی و براق تر شدن میلگرد صورت می گیرد و آن مرحله پولیش کردن میلگردهاست.

گروه صنعتی آتروپات یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شرکتهای نوردی تولید میلگرد ترانس در ایران است که بیش از 15 سال در زمینه تولید و خدمات مقاطع فلزی ترانسمیسیون تجربه دارد.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • خرداد 21, 1399
  • 501 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − سه =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ