قیمت میلگرد 10 ساده

گروه صنعتی آتروپات؛ عرضه کننده انواع میلگرد ترانس با بهترین کیفیت و قیمت در بازار ایران است. با توجه به نوسانات قیمتی در بازار آهن و میلگرد، برای دریافت قیمت میلگرد 10 ساده و نرخ اجرت کشش انواع میلگرد با کارشناسان ما در دفتر فروش تماس بگیرید. در حال حاضر قیمت میلگرد 10 ساده نرمال 2m تا 5m با وزن 3کیلوگرم، در بازار با قیمت 15.400 تومان به فروش می رسد. میلگرد یا همان میله های تقویت کننده فولادی یکی از مهمترین و اصلی ترین مصالحی هستند که در سدسازی صنایع، ساختمان سازی، مهمات سازی و خودرو سازی و بسیاری دیگر از صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. میلگرد 10 ساده نیز میلگردی است بدون عاج و به دو صورت فابریک و میلگرد نوردی، قابل استفاده است.

میلگرد فابریک 10 ساده را از شمش می سازند و میلگرد ساده نوردی نیز از کنار ورقها و ضایعاتی که به صورت نورد است، ساخته میشود. برای آنکه بتوانند انواع میلگرد ساده را شناسایی کنند، برای هر میلگرد یک قطر اسمی در نظر میگیرند. این قطر اسمی بر روی برگ شناسایی هر میلگرد درج می گردد. قطر اسمی در واقع همان قطر دایره ای است که مساحت آن را با سطح مقطع میلگرد برابر میدانند. میلگردهای ساده کاربردهای گوناگونی دارند که بر اساس نوع و کیفیت آنها متفاوت است. به طور کلی از میلگردهای ساده ای که کیفیت بسیار بالایی داشته باشند برای مصارف صنعتی استفاده می کنند. در حالی که می شود از آنها برای مصارف ساختمانی نیز بهره برد.

قیمت میلگرد 10 ساده
قیمت میلگرد 10 ساده

اجرت کشش و قیمت میلگرد 10 ساده چگونه محاسبه می شود؟

میلگرد 10 به میلگرد ساده میگویند که قطر آن 10 میلی متر است و یکی از نکات اساسی که در مورد این نوع میلگرد وجود دارد، اجرت کار آن است. اجرت کار میلگرد 10 نسبت به سایر میلگردها بیشتر است. به این دلیل که کار بیشتری برای کشش این میلگرد، صورت میگیرد. فرض کنید اگر ما 3 تن میلگرد قطر 20 را بخواهیم کشش کنیم، نهایتا این کار طی 2 الی 3ساعت انجام می شود. در صورتی که فرآیند کشش برای میلگرد 10 با همین تناژ، یک روز و یا یک شیفت کاری طول خواهد کشید. دلیل این مطلب آن است که 3 تن میلگرد 10 تقریبا نزدیک 400 شاخه می شود ولی 3تن میلگرد 20 نهایتا به 100 شاخه برسد.

چون تعداد شاخه ها بیشتر میشود و زمانی که تعداد بالا میرود فرآیند کار هم بیشتر طول خواهد کشید و به همین دلیل میزان اجرت کشش این محصول نسبت به دیگر سایزهای میلگرد کششی و ترانس بالاتر است. نوردکاران نیز، میلگرد 10 را با قیمت بیشتری نسبت به سایر میلگردها، به فروش می رسانند. نوردکاران نیز وقتی شمش را می آورند، می بایست تعداد مراحل بیشتری از غلطک عبور کند تا به قطر 10 برسد. کار بیشتری میبرد و به همین دلیل در بازار قیمت تمام شده میلگرد ترانس 10 و 12 نسبت به سایر میلگردها 400 الی 500 تومان گرانتر است.

نکته دومی که در خصوص میلگرد 10 می توان به  آن اشاره کرد این است که میلگرد ساده 10 را وقتی میکِشند به سایزهای 9 و 8 تبدیل می شود که این سایزها در صنعت ساختمان نیز به عنوان رابیتس کاری مورد استفاده قرار میگیرد. شاید نمونه رابیتس ها که از میلگردهای 8 و 9 است و روی سقف کار میشوند و روی آنها را گچ کاری میکنند، بارها و بارها و در جاهای مختلف دیده باشید.

به همین دلیل این سایز میلگرد به خصوص در صنعت ساختمان سازی، قطعه سازی و خودرو سازی، مصرف بسیاری دارد.

انواع میلگرد

میله های فولادی عمدتا به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  • میلگرد ساده

سطح این میله های فولادی، نرم و به شکل گرد و ساده است. در اندازه های مختلف 6 تا 50 میلی متری موجود هستند. یکی ااز مهمترین انواع میله های ساده، میلگرد 10 ساده است و نسبت به سایر محصولات، فروش و مصرف بیشتری دارد.

  • میلگرد آجدار

این نوع میلگردها دارای دنده، شاخک و تورفتگی در سطح میله هستند.

قیمت میلگرد 10 ساده
میلگرد ترانس

فرآیند کشش میلگرد

برای اینکه میلگردهای با قطر بیشتر را به میلگرد هایی در سایزهای مختلف تبدیل کنند، از فرآیند کشش میلگرد کمک میگیرند. در این فرآیند میلگردهای با قطر بالا را تا اندازه ی دوزه یا قالب که همان سایز سفارش مشتری است، میکِشند تا میلگردها باریکتر شوند. این روش، فرآیند بسیار جالبی دارد که می توانید برای آشنایی با روند کشش میلگرد به این قسمت مراجعه فرمایید.

مکانیزم فعالیت های صنعتی، جذابیت ویژه ای دارد. صنعتگران و مردم عادی نیز علاقه خاصی به صنعت تولید نشان می دهند. نحوه عملکرد دستگاهها برای به نتیجه رساندن یک محصول از ابتدا تا زمانی که محصول نهایی آماده می شود، بسیار جذاب و دیدنی است.

خود من به شخصه جزو آن دسته از افرادی هستم که دوست دارم به شرکتهای صنعتی مختلف رفته و روند کارشان را از نزدیک مشاهده کنم. مشاهده ی نظم و اتفاقاتی که میان دستگاه و تکنسین شکل میگیرد بسیار، لذت بخش است. در گروه صنعتی آتروپات نیز از برخی دستگاههای اصلی برای کشش انواع میلگرد ترانس استفاده می کنند. تکنسین ها نیز با مهارت و تبحر ویژه، میلگردهای زمخت و کثیف اولیه را به میلگردهایی با ظاهری جدید، تمیز و صیقلی تبدیل می نمایند.

تمامی مراحل کاری که در گروه صنعتی آتروپات برای کشش انواع میلگرد صورت می گیرد به صورت سرد بوده و به دلیل اهمیت میلی متری، این فرآیند با حساسیت و دقت بالایی صورت می گیرد. در صورتی که تمایل به همکاری با این مجموعه صنعتی را دارید می توانید با همکاران ما از قسمت تماس با مادر ارتباط باشید.

قیمت و اجرت کشش انواع میلگرد را نیز می توانید به صورت آنلاین و با مراجعه به این قسمت استعلام نمایید.

  • گروه صنعتی آتروپات
  • تیر 29, 1400
  • 618 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دوازده =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ