میلگرد کششی اصفهان

امروزه میلگرد کششی اصفهان به عنوان یکی از پر کاربرد ترین مقاطع از جنس فولاد در کشور مان به حساب می آید که در انواع مختلف و در عین حال متنوع طراحی و تولید می شود که توسط گروه صنعتی آتروپات به بازار نیز عرضه می شود. میلگرد کششی به دلیل اینکه از تنوع بالایی در ضخامت، ابعاد و انواع گوناگون دارد.

در این مقاله قصد داریم شما را با میلگرد کششی اصفهان، قیمت میلگرد کششی اصفهان، کاربرد های آن و میلگردترانس، انواع  و کاربرد های آن آشنا نماییم. لطفا تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی مشخصات و کاربرد های میلگرد کششی اصفهان

این میلگرد که یک محصول با ظاهر زیبا و پر کاربرد در صنایع مختلف است دارای قطری تقریبا؛ ۱۰ الی ۶۰ میلی متر که در طول ۳ الی ۶ متر توسط گروه صنعتی آتروپات تولید و روانه بازار می گردد.

کاربرد های میلگرد کششی شامل موارد زیر می شود:

 • تولید پیچ و مهره.
 • تولید قطعات محکم برای استفاده در صنایع گوناگون.
 • شبکه بندی و فرفورژه.
 • ساخت و تولید لولا.
 • استفاده در خط تولید اتومبیل سازی سبک و سنگین.
 • تراش کاری، سری تراش، سوراخکاری و خمکاری.
 • تولید قطعات ماشین آلات صنعت و کشاورزی.
میلگرد کششی اصفهان
میلگرد کششی اصفهان

 میلگرد کششی  باید چه استانداری هایی داشته باشد؟

به طور کلی میلگرد کششی از استاندارد های مختلفی بهره مند شده است، و امروز هر کشوری استاندارد های خاص خود را دارد. همچنین در کشور ایران نیز استاندارد تولید میلگرد کششی با سایر نقاط جهان تفاوت دارد. به این دلیل که هر استانداردی که در محصول تولید شده در کشور بر خواص مکانیکی محصولات تاثیرات قابل توجه ای دارد. به عنوان مثال محصولات صنعت ماشین سازی کشور ما با کشورهای دیگر فرق دارد.  دلیل فاحش این تفاوت اثر گذاری در استاندارد مقاومت کششی میلگرد نیز می باشد.

میلگرد ترانس چیست و چگونه تولید می شود؟

میلگرد ترانس به میلگردی گفته می شود که دارای سطحی صاف و صیقلی و زرق و برق داشته باشد. این محصول مثل دیگر میلگرد های سازه نیست، چون این آرماتور بیشتر برای زیبایی ظاهری مواردی از قبیل؛ طراحی قطعات مختلف در صنایع، شبکه بندی، کاربرد در ساخت پیچ و مهره، تراشکاری و سوراخکاری، فرفورژه و … مورد استفاده قرار می گیرد.

هر کدام از انواع میلگرد های ترانس، کاربرد های فراوان دیگری نیز دارد همچون؛ ساخت و تولید قطعات هیدرولیکی ماشین آلات صنعتی، ساخت قطعات در صنعت اتومبیل سازی، سیلندرها و … در ادامه مطلب به جزئیات کاربرد این محصول ارزشمند و مستحکم خواهیم پرداخت.  همچنین برای تولید میلگرد ترانس ابتدا میلگرد مذکور به شکل میله های فولادی با ظاهری تیره و ناهمگون است و باید از فرآیند نورد گرم بگذرد. تا بعد پول بیش زنی تمامی مواد زائد روی سطح میلگرد از بین برود تا در نهایت  ظاهری شکلیل و صیقلی داشته باشد.

میلگرد کششی اصفهان
میلگرد کششی اصفهان

انواع میلگرد ترانس

میلگرد ترانس  دارای انواع مختلفی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

میلگرد تک پولیش و دو پولیش:

جنس میلگرد، ضخامت و ابعاد آن از جمله تاثیر گذار ترین وجه ممتاز این نوع از میلگرد است. از همین رو کیفیت بالا و میزان صیقلی از امتیازات مهم میلگرد ترانس به حساب می آید. کیفیت این نوع از میلگرد نیز به موارد مختلفی همچون به ساختار و نحوه پولیش زنی بستگی دارد. بنابراین می توانیم ان را به دو نوع میلگرد تک پولیش و دو پولیش تقسیم نمود.

میلگرد تک پولیش دارای ظاهری زیباست که دارای مقاومت بسیار خوبی است و در ساخت و تولید قطعات هیدرولیکی ماشین آلات مکانیکی و صنعتی کاربرد فراوان دارد. میلگرد دو پولیش که از اسم آن مشخص است براساس عملیات پولیش زنی به صورت انجام دو مرحله است که همین امر شفافیت بسیار زیادی را به سطح میلگرد دو پولیش می دهد که همچون یک آینه می درخشد.

در ادامه به چند مورد از کاربرد های اصلی و اساسی این نوع از میلگرد ترانس می پردازیم. این محصول بیشتر در مکان هایی کاربرد دارد که مقاومت بالایی داشته باشند و از خاصیت زیبایی ظاهری نیز برخودار باشند که سطح آینه ای و غیر قابل شکستن داشته باشد، استفاده می شود. به عنوان مثال می توانیم به استفاده آن در تولید قطعات مستحکم و قابل رویت و دیده شون ماشین آلات صنعتی، استفاده در بخش های بیرونی و نمای ساختمان ها که هم محافظ باشد و در عین حال سبب زیبایی ظاهری معماری بنا گردد.

میلگرد ترانس بلبرینگ خور

تولید این میلگرد ترانس با استفاده از فولاد ck 45   است و جزئی از میلگرد های دوپولیش  محسوب می شود و با تفاوت این که امکان بلبرینگ خود بودن بدان اضافه گشته است.  از کاربرد های مهم این محصول می توانیم به تولید قطعات زیبا و غیر قابل شکستن  ماشین آلات سنگین صنعتی و خودرو سازی است و همچنین استفاده در صنعت مبل سازی و یراق آلات اشاره کنیم.

میلگرد مفتول مسوار:

این نوع از میلگرد ترانس که دارای ظاهری صاف و صیقلی است و دارای ضخامت و قطر بین ۳ تا ۱۴ میلی متر است. این میلگرد از قابلیت خم شدن و انعطاف پذیری نیز برخوردار است. چراکه اغلب     در مکان هایی به کار می رود، که نیاز به خمکاری و تغییر به شکل های مختلف نیز وجود داشته باشد. در زیر به چند مورد از کاربرد های اصلی مفتول مسور اشاره می کنیم:

 1. در صنایع مبلمان سازی و نرده های تزیینی.
 2. استفاده در طراحی دکوراسیون منازل و ادارات.
 3. در صنایع آشپزخانه.
 4. تولید انواع وسایل منازل.
 5. در صنایع اتومبیل سازی و موتور سیکلت.
 6. ساخت و تولید چوب لباسی و اویزها.
 7. تولید انواع و اقسام ابزار آلات صنعتی تزیینی
میلگرد کششی اصفهان
میلگرد ترانس سنگ خورده

میلگرد ترانس سنگ خورده (سر زرد و سر قرمز)

 فرآیند تولید این نوع از میلگرد با استفاده از دستگاه های سنگ زنی ( لیدکوپینگ) به جای پولیش زنی است که جهت صیقلی و صاف کردن ان می باشد. ضخامت و قطر ایجاد شده به وسیله دستگاه مذکور ۶ الی ۱۰۰ میلی متر است که نیاز شما مشتریان عزیز در هر سایز و ابعادی برطرف خواهد شد. برای خرید یا اطلاع از قیمت ها به راحتی می توانید در سایت گروه صنعتی آتروپات با مشاوران ما در تماس باشید. بنابراین این میلگرد به دو صورت میلگرد سر قرمز و سر زرد تولید و عرضه می شود که هر کدام کاربرد هایی جداگانه دارند.

 • میلگرد ترانس تسمه.
 • میلگرد کششی یا روغنی*
 • میلگرد ترانس چهار پهلو.
 • میلگرد ترانس شش پر:

در واقع این میلگرد به نوعی از میلگرد فولاد آلیاژی می گویند که فولاد اس تی ۳۷ تولید شده است که زیبایی ظاهری بسیاری در عین حال مقاومت بالایی هم داراست. کاربرد این میلگرد در صنایع خودرو سازی، ساخت ماشین آلات نساجی و صنعتی   و … است.

قیمت میلگرد کششی اصفهان

همانطور که می دانید میلگرد های کششی دارای دو ویژگی منحصر به فرد نسبت به دیگر میلگرد ها هستند، اولین ویژگی ظاهر زیبای آن است که همچون اینه درخشان است. دومین ویژگی مقاومت و استحکام بالای آن است که کاربرد های فراوانی دارد به این دلیل که از فولاد تولید شده است. به همین دلایل ساخت و تولید آن کار زیادی دارد چون باعث ایجاد زیبایی و شفافیت در ظاهر می شود.

از همین رو برای مونتاژ میلگرد کششی اصفهان وقت و هزینه بسیاری شده است و همین امر سبب بالا رفتن قیمت آنها نسبت دیگر میلگرد ها شده است. همانطور که می دانید با وجود نوسانات قیمت ارز و اهن آلات و همچنین فولاد در کشور ما نمی توانیم یک قیمت ثابت از این محصول به شما ارائه دهیم. چون قیمت ها لحظه ای در حال تغییر کردن هستند و برای اینکه از قیمت خرید میلگرد کششی اصفهان اطلاع پیدا کنید با مراجعه به سایت گروه صنعتی آتروپات و در قسمت تماس با مشاوران ما در تماس باشید.

 • گروه صنعتی آتروپات
 • آبان 3, 1399
 • 572 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ