افزایش قیمت میلگرد ترانس

قیمت میلگرد ترانس در روزهای پایانی سال 98

با نزدیک شدن به پایان سال 1398 و با پدیده جدید ویروس کرونا که همه بازارها را دچار شوک کرده و هر یک از بازارها در این روزها واکنش منحصر به فرد خود را نشان داده اند، در بازار آهن آلات، با افزایش قیمت ها، مواجه هستیم و به خصوص قیمت میلگرد ترانس افزایش چشمگیری داشته است. این میزان افزایش قیمت که در این روزها شاهد آن هستیم، بسیار کم سابقه بوده است؛ به طوری که امروز میلگرد ترانس با قیمت حدود 8800 فروخته شد.

ولی دلیل این افزایش قیمت ها چه چیزی میتواند باشد؟ آیا سودجویان مانند همیشه با دست های پشت پرده خود سعی بر این دارند که بازی را به نفع خودشان تمام کنند؟ با ما همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

افزایش قیمت جهانی فولاد و ارز

هرساله هنگام نزدیک شدن به اواخر سال، با توجه به زیاد شدن قدرت خرید در مردم و افزایش میزان پول های سرگردان، میزان تورم بالا میرود. ولیکن امسال علاوه بر این موارد، قیمت جهانی فولاد نیز رو به افزایش بوده و همین موضوع، موجبات سوداگری برخی از سودجویان را فراهم آورده است. با توجه به اینکه میلگرد ترانس نوعی فولاد محسوب شده و از افزایش قیمت فولاد و ارز متاثر است؛ متاسفانه شاهد یک بازار پریشان و بی ثبات هستیم.

 

افزایش قیمت میلگرد ترانس

میلگرد ترانس از آلیاژهایی مانند :

  • ترانس ck45
  • ترانس st37
  • ترانس ck15
  • ترانس ck45
  • و …

ساخته میشود و همین باعث تاثیر پذیرفتن از قیمت جهانی فولاد و میلگرد گشته است. ولی درصد بالایی از این بی ثباتی مربوط به دلالان و سودجویانی است که اقدام به احتکار میلگردهای ترانس در انبارهای خود نموده و بر این گرانی بیش از پیش دامن میزنند. سوالی که اکنون مطرح میشود این است که آیا نهاد و یا سازمانی، این رفتار سودجویان را کنترل و نظارت میکند؟ صنف آهن فروشان و آهنگران چطور؟

کنترل افزایش قیمت میلگرد ترانس

جناب آقای مجتبی جوهریان، مدیر کل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی روز گذشته در بیانیه ای اعلام نمودند: با کلیه محتکران و گران فروشان برخورد جدی خواهد شد. وی با اشاره به نقش فروشندگان و قیمت جهانی ارز و فولاد بر بازار، اذعان داشتند طبق ابلاغیه هایی که به دست ایشان رسیده، با کلیه گران فروشان و افرادی که عرضه کالا را عمدا ندارند، برخورد تعزیری خواهد شد.

با توجه به مواردی که گفته شد، به نظر میرسد، کلیه مصرف کنندگان نیز با توجه به داشتن سهم بالای مشارکت در بازار میلگرد ترانس ، میتوانند با کوتاه کردن دست دلالان و سودجویان، به ثبات در بازار، کمک شایانی نمایند.

گروه صنعتی آتروپات، به عنوان یکی از تولیدکنندگان عمده میلگرد ترانس در سطح کشور، میتواند گزینه مناسبی برای حذف سودجویان و دلالان در چرخه عرضه کالا باشد.

  • مدیر سایت
  • آذر 2, 1398
  • 999 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

مشاوره رایگان از طریق واتساپ